Halil Konakcı, ‘Hz. Muhammed-Hz. Meryem’ iddiasını böyle savundu: Ulan niye rahatsız oluyorsun bu işten?

Skandal açıklamalarıyla gündemden düşmeyen imam Halil Konakcı, "Allah’ın cennette Hz. Meryem ile Hz. Muhammed'i nikahlayacağını" söylediği konuşmasıyla tepkilere neden olmuştu. Konakcı, iddialarını savunduğu yeni bir açıklama yaptı.

featured

Cumhuriyet ve laiklik karşıtı açıklamalarıyla çok konuşulan imam Halil Konakcı, bu kez Hz. Muhammed ile ilgili iddiası nedeniyle sosyal medyada gündem olmuştu.

İmam Konakcı, camide yaptığı konuşmasında, “Hazreti Meryem’in Müslümanların annesi olduğunu ve cennette Allah tarafından Hazreti Muhammed’le nikahlanacağını” ifadelerini kullandığı vaazında, “Hz. Meryem annemizdir. Çünkü hem Hz. İsa’nın annesidir, hem de cennette Hz. Muhammed’in eşi olacaktır. Allah cennette Hz. Meryem ile Hz. Muhammed’i nikahlayacak” demişti.

AÇIKLAMA YAPTI: ULAN NİYE RAHATSIZ OLUYORSUN BU İŞTEN

Konakcı, sosyal medya hesabından yayımladığı yeni vaazında, iddia ettiği hadisin zayıf olduğunu, ancak arkasında durulması gerektiğini söyledi.

İşte o skandal ifadeler:

 

Halil Konakcı, ‘Hz. Muhammed-Hz. Meryem’ iddiasını böyle savundu: Ulan niye rahatsız oluyorsun bu işten?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

  1. 29 Temmuz 2023, 17:40

    Mustafa Bayrakdar’ın dinler arası diyalog ve başkalaştırılan islam adlı makalesini okuyun ve bu muazzez peygamberimize müfterilik eden Fetö artığının niyetini anlayın

  2. 29 Temmuz 2023, 10:51

    Milyarlarca yıldız kümelerini sayısı bilinmeyen galaksileri beyaz cüceleri, kara delikleri yarattı. Ama Peygambelerin yatak odasını da ihmal etmedi manasında bir hadis olabilir mi. Bu hz. Muhamme’de verilen değeri mi ifade ediyor. Bu hadisleri dinlemek benim ekonomik sıkıntılarımı, gelecek kaygılarımı azaltır mı?

    • Kuran ayetlerine bakarsan, peygamberlerin, nebilerin ve resullerin dahi garantisi olmadigini anlayabilirsin. Araf suresi 6 aciktir. Bu herifin soyledikleri ile ilgili soylenecek cok sey var ama, bunu elestirirken siniri asmamak gerekir. Kisacasi boylelerine itimat etmeyin. Kendileri calip, kendileri oynuyorlar.

  3. Yuh ahlaksız!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!