Davutoğlu’nun yüzü ne anlatıyor? ‘Görünce şok oldum’ demişti…

Altılı masadaki tweet krizinin ardından liderler turuna çıkan Gültekin Uysal'ın son durağı Ahmet Davutoğlu oldu. Daha önce Uysal'ın tweeti için “şok oldum” diyen Davutoğlu ziyaret pozunda adeta yüzüyle mesaj verdi!

featured

Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal bugün ilk olarak İYİ Parti lideri Meral Akşener’i genel merkezde ziyaret etti. 1 saat süren görüşmenin sonunda Uysal, açıklama yapmadan genel merkezden ayrıldı. Ardından Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu‘nu ziyaret eden Uysal, yaklaşık 40 dakika süren görüşmenin ardından genel merkezden ayrıldı. İki liderin verdiği pozda Davutoğlu’nun yüz hali dikkatlerden kaçmadı.

TWEET KRİZİ TURLARI

Gültekin Uysal’ın geçen hafta paylaştığı Twitter mesajında Cumhurbaşkanı adayı kriterleri arasında “20 yıllık Akp döneminde sorumluluğa ortak olmamış olmak” şartını da sayması altılı masanın eski AKP’lileri Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’da rahatsızlık yaratmıştı.

Uysal günler sonra o sözleri için ikinci bir açıklama yapmış ve geri adım atmıştı. Uysal şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bu konuya dair ifadelerimin farklı mecralarda maksadım dışında yorumlandığını üzülerek gözlemliyorum. Kast ettiğim kişiler açıkça Beştepe etrafında kümelenmiş dar çıkar gruplarıdır. Ortak bir yaşam inşaası için 6’lı Masa etrafında biraraya gelmiş partiler/liderler değildir.”

DAVUTOĞLU YETERLİ BULMADI

Siyasi kulislerde Uysal’ın “düzeltmesi”nin özellikle Ahmet Davutoğlu cephesinde yeterli görülmediği iddia edilmişti. Hatta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun tweetle ilgili Davutoğlu’nu aradığı ortaya çıkmış, Davutoğlu’nun CHP liderine mesaj karşısında şok olduğunu söylediği öğrenilmişti. Davutoğlu’nun görüşmede “CHP’nin de bir şeyler söylemesi gerekmez mi?” dediği de belirtilmişti.

Altılı masada yaşanan tweet krizinin ardından Gültekin Uysal, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan başlayarak altılı masa liderler turunu çıkmıştı. Ardından Temel Karamollaoğlu ve Ali Babacan’la görüşen Uysal bugün de önce Meral Akşener ardından da Ahmet Davutoğlu ile görüştü.

Davutoğlu’nun yüzü ne anlatıyor? ‘Görünce şok oldum’ demişti…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 10 ay önce

  İftar sofralarında işkembe çorbasına üzüm sirkesi iyi gelir .

 2. 10 ay önce

  davidsonn

  Cevapla
 3. 10 ay önce

  Sadece yüzü mü? Yumruklar da sıkılmış.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!