‘Şok evleri’ne baskın: 95 kaçak yakalandı

İstanbul'da kaçak göçmenlerin kaldığı "şok evlerine" düzenlenen operasyonda 95 kişi yakalandı. Yapılan incelemede, evlerde koğuş şeklinde ranza sisteminin kurulduğu belirlendi.

featured

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, kaçak göçmenlerin sevk edilecekleri sınır illerine götürülmeden önce kaldıkları “şok evleri” diye nitelendirilen mekanlar ile ikamet sahiplerine yönelik çalışma başlattı.

Ekiplerin, yaptıkları çalışmalar sonucunda Bağcılar ve Esenyurt’ta belirlenen 14 adrese operasyon düzenlendi.

Yapılan incelemede, evlerde koğuş şeklinde ranza sisteminin kurulduğu, kaçak göçmenlerin ülkede barınmalarını sağlayan ev sahipleri, emlakçılar ve aracıların haksız kazanç elde ettiği belirlendi.

Operasyonda 95 kaçak göçmen yakalandı. Ayrıca, kaçak göçmenlere yer temin ettikleri gerekçesiyle haklarında adli işlem yapılan 10 şüpheliye de toplam 244 bin 530 lira idari para cezası kesildi.

Yakalanan kaçak göçmenlerin sınır dışı edilmesine yönelik işlemlere başlandığı öğrenildi.

SAHTE PASAPORT OPERASYONUNDA 6 KİŞİ YAKALANDI

Ekipler, resmi belgede sahtecilik suçu kapsamında yürüttüğü çalışmada ise Beyoğlu’ndaki bir adrese çok sayıda yabancı uyruklu kişilerin girip çıktığını tespit etti.

Adrese düzenlenen operasyonda 6 yabancı uyruklu kişi yakalanırken, yapılan incelemede ikisi sahte 3’ü de geçerliliğini yitirmiş pasaport ele geçirildi.

Yakalanan kişiler sınır dışı işlemleri için geri gönderme merkezine teslim edilirken, bu kişilerden 3’ü hakkında “resmi belgede sahtecilik” suçundan adli işlem yapıldı.

 

‘Şok evleri’ne baskın: 95 kaçak yakalandı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!