Sokak köpeğine simitçi şefkati

featured

Sivas’ta simitçi Mustafa Gül (35), otomobilin çarptığı sokak köpeğinin üzerine soğuktan etkilenmemesi için kazağını çıkarıp örttü. Belediye ekiplerince teslim alınan köpek, tedaviye alındı.

Bulvarda otomobil çarpan sokak köpeğini kaldırımda beklerken gören simitçi Mustafa Gül, yardımına koştu. Termometrelerin eksi 10 dereceyi gösterdiği kentte, hayvanın üşüdüğünü gören Gül, üstündeki kazağı çıkarıp onun üzerine örttü. Ardından belediye ekiplerini çağırdı. Hayvan ambulansına alınan köpek tedaviye götürüldü. 

‘ONLARIN DA CANI VAR’

Üzerine düşeni yaptığını belirten Mustafa Gül, “Sabah araba çarpmış, vatandaşlar kenara koymuştu. Hareketsizlikten kaldırımda titremeye başladı. Ben de kazağımı çıkartıp üzerine örttüm, üşümesin diye bir süre çay ocağına götürdüm. Sonra da belediye ekiplerini çağırdım. Onlar da ambulans ile gelip götürdüler. Bu soğukta mecbur onlar da bir can olduğu için üzerimize düşeni yapalım. Onların da canı var. Ben de gariban büyüdüğüm için ona ‘Garip’ diye seslendim” dedi.

Sokak köpeğine simitçi şefkati

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 8 ay önce

    Bir tane bile olsa çarpan bir yürek kalmış…… Bir tane…. Olsun, o bir mayadır ve yavaş yavaş tutar….. Ellerine sağlık dostum…!!

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!