Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren CHP üyesi gözaltına alındı

Sokak röportajında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirip yerel seçimlerde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na oy vereceğini söyleyen Mehmet Şah Karataş gözaltına alındı.

featured

CHP üyesi de olan 34 yaşındaki Mehmet Şah Karataş, 7 Mart Perşembe günü akşam saatlerinde evine giderken İstanbul Şirinevler Meydanı’nda ‘Kendine Muhabir’ isimli YouTube kanalının sokak röportajında konuştu.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren Karataş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu desteklediğini ve İmamoğlu’na oy vereceğini söyledi. Karataş, sokak röportajını izleyen kalabalığın içerisinde bulunan sivil polisler tarafından gözaltına alınarak karakola götürüldü.

SERBEST BIRAKILDIKTAN SONRA CHP’YE GİTTİ

“Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçunu işlediği iddiasıyla gözaltı işlemi yapılan Karataş, serbest bırakıldıktan sonra başına gelenleri anlatmak için üyesi olduğu CHP’nin Bahçelievler İlçe Başkanlığı’na gitti. Ancak Karataş’ın iddiasına göre Bahçelievler İlçe Başkanlığı’nda kendisi “dinlenmedi ve umursanmadı.”

RÖPORTAJ YAPAN KÖKSOY: ŞAŞKINIZ

CHP yönetimi Karataş’ın parti üyesi olduğunu doğrularken ‘Kendine Muhabir’ YouTube kanalının sahibi Hasan Köksoy, “Karataş’ın Erdoğan’a hakaret etmediğini, sadece eleştiride bulunduğunu” söyledi. Ayrıca, “Polislerin sert bir tutum sergilediğini hatta polislerin bu tavrı karşısında şaşkına uğradıklarını” anlattı. Karataş karakola götürülürken “Bizi de götürün” dediklerini ancak polisin kabul etmediğini ifade etti.

Sokak röportajında Erdoğan’ı eleştiren CHP üyesi gözaltına alındı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!