‘Son kez adayım’ diyen Erdoğan’ın eski konuşması gündem oldu

Memleket Partisi, 2023 seçimlerinde son kez aday olacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçmişte adaylıkla ilgili söylediği sözleri içeren bir video yayınladı. Videoda Erdoğan'ın 2009 yılında "Önümüzdeki 2011 seçimlerinde son kez aday olacağım. Ben tükürdüğümü yalamam" demesi dikkat çekti.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun’da yapılan toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada “İnşallah, 2023’te milletimizden kendi adımıza son defa istediğimiz destekten alacağımız güçle Türkiye yüzyılının inşasını başlatıp, bu kutlu bayrağı gençlerimize teslim edeceğiz” demişti.

Memleket Partisi, Erdoğan’ın eski açıklamalarının yer aldığı bir video paylaştı. Videoda Erdoğan’ın 2009 yılında Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen AKP Ankara İl Kongresi’nde yaptığı konuşmadaki, “2011 seçimlerinde son kez milletvekili adayı olacağım, yerimi daha sonra inşallah yeni arkadaşlara bırakacağım” açıklaması yer aldı. Erdoğan aynı zamanda o denemde aynı zamanda “Ben birileri gibi oralara çakılıp kalmam.” ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan Erdoğan’ın 2012 yılında Erdoğan’ın son kez AKP Genel Başkanlığına aday olacağını açıkladığı video görüntülerde yer aldı.

‘Son kez adayım’ diyen Erdoğan’ın eski konuşması gündem oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    Biz onu bırakmıyoruz, size ne??

    Cevapla
  2. 2 ay önce

    yalandan kim ölmüş uydur uydur söyle.bugün akım yarın yokum.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!