Sopalarla sokakta yürümüşlerdi… Suriyeliler hakkında karar

featured

Adana’da, kendilerini ‘515 Haşimi’ olarak tanıtan aşiret grupları arasındaki anlaşmazlık nedeniyle döner bıçakları ve sopalarla sokakta yürüyen 20 Suriyeli’den 19’u sınır dışı edildi.

Seyhan ilçesi 19 Mayıs Mahallesi’nde Suriyeli bir grubun sokakta, ellerinde döner bıçakları ve sopalarla yürüdüğü anlar, yine Suriyeli bir kişi tarafından 11 Ocak’ta sosyal medyada paylaşıldı. Görüntülerin yayılmasının ardından olayla ilgili haklarında soruşturma başlatılan şüphelilerin tespitine çalışan polis, eşkalleri belirlenen 20 kişiyi gözaltına aldı.

Olayla ilgili çalışmada şüphelilerin, Suriye’de Arap milliyetçiliğini savunan 5 farklı aşiretin mensuplarından oluşan ve kendilerini ‘515 Haşimi’ olarak tanıtan grupta yer aldığı, aralarında uzun süredir fikir anlaşmazlığı yaşandığı belirlendi. Bazılarının araçlarına yazdığı 515 sayısının da Arap Haşimiler Devleti’nin sembolü olduğu tespit edilirken, gözaltına alınan 20 Suriyeli de haklarında yapılan işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere Adana İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Adana İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan 19 Suriyeli sınır dışı edildi. İşlemleri tamamlanmayan Suriyelinin ise adli sürecinin devam ettiği bildirildi.

Sopalarla sokakta yürümüşlerdi… Suriyeliler hakkında karar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 5 ay önce

  Suriyelilerin içinde arap milliyetçiliğini, gelen kürtlerin kürt milliyetçiliğini taşımayanı zaten yoktur. Türkmenler dışında. Türkmenler dışındakilerin hepsinin sınır dışı edilmesi gerek.

  Cevapla
 2. 5 ay önce

  Bunları sınır dışı etmeniz güzel, fakat kaçak yollardan geri gelmeyeceklerinin garantisi
  var mı???
  Ben memleketimde mafyacılık oynayan, sapık şeyhlerinin peşinde tarikatçılık yapan, tecavüzcü kitleyi görmek istemiyorum.

  Cevapla
 3. 5 ay önce

  Bunların her tarafı milliyetçi olsa ne olur.gevşekler o kadar vatanseverdi de niye kaçıp geldiler,vatanlarını savunmadılar.öyle atıp tutmakla milliyetçi olunmuyor.Haşimiymiş,Allah’ın bedevileri.

  Cevapla
 4. Bedevi bunlar için yanlış bir ifadedir, gerçekde bedeviler arap değildir, kuzey afrika halklarındandır, ama tabi kılıçla araplaştırılan milletlerdendir ki, yine de kültürleri bu yazıdaki araplardan farklıdır..
  Yani sizinki aslında, batıda tüm müslümanlara Türk denmesine benzer birşey olmuş..

  Cevapla
 5. Sadece 20 tanesi degil, Suriyelilerin tumunu hic bir siyasi hesap yapmadan geri, ulkelerine gonderilmeliler. Ileride cok daha buyuk olaylarla karsilasmamakicin bu yapilmali. Yoksa Ulkenin ve bu milletin basina bela olacaktir bunlar. Bunu gormeyen siyasetciler bu uljeye ihanet etmekteler.

  Cevapla
 6. 5 ay önce

  ahmet hakan kos yardımcı ol. surıyelı vatandaslarına

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!