Sorgu odasında örgütün ‘kilit’ ismiyle mi görüştü? Uğur Dündar’dan ‘Ayhan Bora Kaplan’ iddialarına yanıt

Suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan'ın eski sağ kolu ve itirafçı olduğu öne sürülen Serdar Sertçelik’in Uğur Dündar ile görüştüğü iddiası gündeme geldi. Uğur Dündar, konuya ilişkin açıklamasında “Benim adımın buraya karıştırılmasını, olayın Ayhan Bora Kaplan soruşturmasının sulandırılması amacıyla dahil edildiğini düşünüyorum” dedi.

featured

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yaptığı operasyonun ardından örgütün iki numarası Serdar Sertçelik’in gizli tanık yapıldığı, elektronik kelepçe takılıyken de önce bir restoranda tabancayla vurulduğu sonra da yurt dışına kaçtığı ortaya çıkmıştı.

Kendisini dosyanın gizli tanığı olduğunu belirten Sertçelik, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün AKP’ye kumpas kurduğunu öne sürüp, bu iddialarla ilgili Emniyet mensuplarıyla yaptığı görüşmeyi yayınlamıştı.

Kayıtlarda, emniyet müdürü Ş.D.’nin Serdar Sertçelik’e “Bize Temiz Eller Operasyonu’nu sizin ellerinizle başlattığınız haberini verdiler. Oradan pay biç sen. MHP ile ilgili de patlat, geç” dediği görülmüştü.

Yaşananların ardından Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Organize Şube’den sorumlu Müdür Yardımcısı M.Ç., Organize Şube Müdürü K.G.Ö. ile Şube Müdür Yardımcısı Ş.D. İçişleri Bakanlığı tarafından haklarında idari soruşturma başlatıp açığa alınmıştı.

‘KAPLAN’IN KİLİT İSMİ, UĞUR DÜNDAR İLE GÖRÜŞTÜ’ İDDİASI

Emniyet’teki ‘Ayhan Bora Kaplan’ depremi gündemdeki yerini korurken A Haber canlı yayınında soruşturmaya yönelik yeni bir iddia ortaya atıldı. Firari Serdar Sertçelik’in 15 Nisan’da Ankara Emniyeti’nde sorgu odasında Uğur Dündar ile görüştüğü öne sürüldü.

Habere göre Ankara’da, 15 Nisan’da Ayhan Bora Kaplan soruşturmasının davası görüldü. Örgüt üyelerinden sanık Muhammet Kaplan duruşma esnasında yaptığı bir açıklamada “Başkomiser firarı Sertçelik’i sorgu odasında Uğur Dündar ile görüştürdü. Ya telefonla ya da yüz yüze orasını bilmiyorum fakat bunu duydum ve yemin ederim” dedi.

UĞUR DÜNDAR’DAN İDDİALARA YANIT

SözcüTV’nin canlı yayınında söz konusu iddialara yönelik açıklamalarda bulunan Uğur Dündar, şunları söyledi:

“Ortada bir suç örgütüyle mücadele var. Ve ben de geçmişte yani aylar önce bu suç örgütünün mağdur ettiği iki kişiyle röportajlar yaptım ve bunları yayınladım. Hem televizyonda yayınladım hem Sözcü’de yayınladım. Fakat mahkemedeki sorgusu sırasında bu dosyanın sanıklarından biri nisan ayında kendisinin emniyetteki sorgusu sürerken İbrahim adlı bir komiserin beni ve Serdar Sertçelik’i telekonferansta konuşturduğunu ve benim kendilerine gizli tanık olması doğrultusunda telkinde bulunduğumu söylemiş ama böyle karışık bir ruh haliyle ‘o anda ben kendimde değilim’ falan diyor. Benim bir defa şurasını net olarak altını çizmem lazım. Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde ne Ankara Emniyet Müdürü Sayın Engin Dinç ile ne Organize Suçlar Şubesi Müdürü ile ne yardımcısıyla ne onun altındaki amirlerle, başkomiserlerle, komiserlerle, polislerle, çaycılarla bile bu süreç içerisinde bir konuşmam olmadı.

‘ADIM SORUŞTURMANIN SULANDIRILMASI AMACIYLA DAHİL EDİLDİ’

Altını çizerek söylüyorum. Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şubesi’nden hiç kimseyi tanımam, hiç kimseyle bir irtibatım olmadı, hiç kimseyle de telefonla konuşmadım. Ayrıca Serdar Sertçelik’in aleyhinde haber yapan bir kişi olarak ben nasıl Serdar Sertçelik’le bir araya gelirim? Ben Ayhan Bora Kaplan Suç Örgütü’nde adı geçen hiçbir kimseyi tanımam, hiçbiri ile en ufak bir telefon konuşmam bile olmadı. Ne yüz yüze konuştum ne de telefonla konuştum. İnanıyorum ki İsmail benden çok daha fazla konuşmuştur. Çünkü; yaptığı iş gereği konuşması gerekir. Ama benim böyle bir durumum da olmadı. Dolayısıyla ben benim adımın buraya karıştırılmasını olayın Ayhan Bora Kaplan soruşturmasının sulandırılması amacıyla dahil edildiğini düşünüyorum. Bu tamamen bir tezgah, tamamen bir kurgu. Tekrar ediyorum; Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde bir bekçiyi bile tanımam. Hele hele organize suçlar şubesinde bu soruşturmayla ilgili olarak veya daha önce ben hiçbir komiserle, hiçbir yetkiliyle, hiçbir polis memuruyla ne yüz yüze ne telefonla konuştum. Kesinlikle böyle bir konuşma söz konusu değildir.”

Sorgu odasında örgütün ‘kilit’ ismiyle mi görüştü? Uğur Dündar’dan ‘Ayhan Bora Kaplan’ iddialarına yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. her .. altindan cikiyorsun zeus efendi.

  2. Uğur Dündar ın hiç bir söylediğine inanmıyorum.Bu yaşta bu hırs…Yediniz içtiniz çekilin artık bir kenara..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!