Soros Davos’ta konuştu: 3. Dünya Savaşı’nın başlangıcı…

Amerikancı darbe girişimleri ve iç kışkırtmalarda adı eksik olmayan ABD’li spekülatör George Soros , Rusya'nın Ukrayna'da 'derhal yenilmezse' Batı'nın medeniyeti kurtarmak için iklim değişikliğine zamanında müdahale edemeyeceğini savunarak, Rus askerlerinin Ukrayna'daki varlığını '3. Dünya Savaşı'nın başlangıcı' olarak nitelendirdi.

featured

Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda yaptığı konuşmada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Macaristan doğumlu ABD’li milyarder George Soros, Rusya’nın Ukrayna’ya asker gönderme kararına değindi. Rus askerlerinin Ukrayna’ya gönderilmesinin ‘3. Dünya Savaşı’nın başlangıcı olabileceğini’ söyleyen Soros, “Medeniyetimiz bundan sağ çıkamayabilir” dedi.

Ukrayna’daki çatışmalar sona erse dahi ‘durumun asla eskisi gibi olmayacağını’ ileri süren Soros, Çin ve Rusya’nın ‘açık toplum’ konseptine en büyük tehditler olduğunu savunduğu konuşmasında ‘Rus işgalinin birbirine taban tabana zıt iki yönetim sistemi olan açık toplum ve kapalı toplum arasındaki bir mücadele’ sırasında gerçekleştiğini dile getirdi.

Sputnik’in aktardığına göre Soros, Sovyetler Birliği’nin dağıldığı ‘heyecanlı günlerden’ bahsederken, varlığının bir yılda 300 milyon dolar harcayabilecek bir seviyeye yükseldiği ve Doğu Avrupa’daki vakıflarının ‘beklediğinden daha başarılı olduğu’ zamanları hatırlattı.

‘AÇIK TOPLUM KUŞATMA ALTINDA’

2001’deki 11 Eylül saldırılarından sonra bir gelgit başladığını söyleyen Soros, Çin ve Rusya’nın ‘en büyük tehdit’ olduğunu ima ederek, ‘baskıcı rejimlerin şu anda yükselişte olduğunu ve açık toplumların kuşatma altında olduğunu’ ileri sürdü.

Soros’a göre, ‘Rus birlikleri Ukrayna’da kurtarıcılar olarak karşılanıp birkaç gün veya hafta içerisinde savaşta galip gelmeyi bekliyordu’, ancak ‘Ukrayna onları ABD ve NATO’nun yardımıyla yenmeyi başardı’.

Soros, Çin’e ilişkin ise Devlet Başkanı Şi Cinping’i eleştirerek, Çinli liderin Şanghay ve diğer kentlerdeki koronavirüs kapanmaları nedeniyle kendi meşruiyetine zarar verdiğini savundu.

‘TÜM KAYNAKLARIMIZI SEFERBER ETMELİYİZ’

Ukrayna’daki çatışmanın iklim krizine müdahale konusundaki çabaları aksattığı konusundaki endişelerini dile getiren Soros, bunun da iklim değişikliğinin geri döndürülemez hale gelebileceği anlamına gelebileceğini öne sürdü.

“Bu, medeniyetimizin sonu olabilir” diyen Soros, “Savaşı erkenden sona erdirebilmek için tüm kaynaklarımızı seferber etmeliyiz. Medeniyetimizi korumanın en iyi ve belki de tek yolu Putin’i bir an önce yenmek” ifadelerini kullandı.

Soros Davos’ta konuştu: 3. Dünya Savaşı’nın başlangıcı…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 1 ay önce

  Vur Rusya vur, bu namussuzlar sadece bu dilden anlar!
  Savaşın uzun sürmesi Batı için kabusa dönüşüyor!!
  Putin dedi bu kılıcın 2 ucuda keskin.
  Benim tahminim Batı boyun eğecek Rusya kazanacak.

 2. 1 ay önce

  George Sorosların ‘medeniyeti’ zaten batsın! Bu ‘tek dişi kalmış’ medeniyetinizin gerçekten battığını dilerim geberip gitmeden görebilirsin.

 3. 1 ay önce

  “Açık toplum” değil, ruhsuz paramanyak! Sen korumasız toplum istiyorsun, ki her türlü şirketler, Media ve üç kağıtçı politikacılar istediği gibi toplumları bölsün ve sömürsün.

 4. 1 ay önce

  İşte, Davos denilen lanetli yerde hangi vampirler dolaşıyor, görün; Kissinger, Soros ve benzerleri.

 5. 1 ay önce

  sınırlarını korumak isteyen ulus devletler bunun gibi en büyüklerin kahyalarını dile getirir işte!! iklim değişikliğini kendinin yaptınız kendiniz köpürttünüz toplumları istediğiniz gibi yönlendirebilmek için artık sizin zamanınız bitti nokta

 6. 1 ay önce

  17 Mayıs akşamı İsveç ve Finlandiya’nın resmen NATO üyeliğine başvurduğu haberini, devlet kanalı Rossiya-1’deki kendi sunduğu programı keserek veren, Putin rejimi çizgisindeki yorumcu Vladimir Solovyov (gülerek) şunları söylemiş: “Erdoğan’dan yeni açıklamalar geliyor. Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliklerine karşı çıkıyor. Galiba turizm sezonu yaklaşıyor.” (Yeniçağ)

 7. 1 ay önce

  soros soroos bilriz seni yeme bizi..

 8. 1 ay önce

  bill gates bu soros elon musk cef bezos tamamı tutuklanıp yargılanmalı servetleri ellerinden alınmalıdır dünyanın insanlığın başına gelen tüm pisliklerin başında bu aç gözlü doymaz kişiler var..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!