Sosyalist Cumhuriyet Partisi’nden amirallere destek: Hedef Cumhuriyet’le hesaplaşma

Sosyalist Cumhuriyet Partisi Genel Başkanı Mehmet Bedri Gültekin Amiraller davasına ilişkin yaptığı açıklamada "Bu davayla; Ergenekon, Balyoz ve 28 Şubat davalarında güdülen amaç aynı; laik demokratik Cumhuriyet'le hesaplaşma... Biz SCP olarak bu davada amirallerimizin yanındayız, davanın sonuna kadar takipçisiyiz. Bu davadan zaferle çıkacağız." dedi.

featured

VERYANSIN TV

Sosyalist Cumhuriyet Partisi Genel Başkanı Mehmet Bedri Gültekin ve parti üyeleri Montrö Sözleşmesi’ne sahip çıktıkları duyuruya imza attıkları gerekçesiyle 103 emekli amiral hakkında açılan davanın duruşmasına katıldı.

Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam eden duruşma sonrası basın açıklaması yapan Gültekin, davanın “AKP’nin Lozan-Montrö anlaşmalarıyla tapusu alınan bağımsız Cumhuriyet’e olan kininin ve intikam alma hırsının sonucu” olduğunu söyledi.

Gültekin “Biz SCP olarak bu davada amirallerimizin yanındayız, davanın sonuna kadar takipçisiyiz. Bu davadan zaferle çıkacağız” dedi.

Gültekin’in açıklaması şöyle:

“5 Nisan günü bir açıklama yapan amirallerimiz iki konuya dikkat çekti. Montrö anlaşması ve tarikat merkezinde sarığıyla görüntü veren amiral meselesi… Aradan 8 ay geçti. Ukrayna-Rusya savaşı amirallerimizin Montrö uyarısının ne kadar haklı olduğunu gösterdi. Yine son günlerde 6 yaşındaki çocuk gelin meselesi amirallerimizin bu konudaki uyarısının da ne kadar haklı olduğunu gösterdi. Bu dava AKP iktidarının laik demokratik Cumhuriyet’e ve Lozan-Montrö anlaşmalarıyla tapusu alınan bağımsız Cumhuriyet’e olan kininin ve intikam alma hırsının sonucudur.

‘HEDEF CUMHURİYET’LE HESAPLAŞMA’

Bu dava Türkiye’nin ne büyük tehlikelerle yüz yüze olduğunu ve amirallerimizin ne kadar haklı bir uyarı yaptıklarını gösteriyor.

Bu davayla; Ergenekon, Balyoz ve 28 Şubat davalarında güdülen amaç aynı; laik demokratik Cumhuriyet’le hesaplaşma… Biz SCP olarak bu davada amirallerimizin yanındayız, davanın sonuna kadar takipçisiyiz. Bu davadan zaferle çıkacağız.”

 

thumbnail
İlişkili Haber

Ümit Özdağ’dan adliye önünde ‘Amiraller davası’ açıklaması: FETÖ ruhu yargıda

Sosyalist Cumhuriyet Partisi’nden amirallere destek: Hedef Cumhuriyet’le hesaplaşma

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!