Soylu, ‘FETÖROMAN’ isimli bir dosya gösterdi ve Kılıçdaroğlu’na ‘Bu açılacak’ dedi…

“Bu bir FETÖROMAN. Ama bu gerçek bir FETÖROMAN. Yani Kılıçdaroğlu'nun FETÖ ile ilişkisini ortaya koyan. 32 basamak bir FETÖ ilişkisi. Türkiye Cumhuriyeti devletini boş beleş bir devlet zannedenler yanılırlar.”

featured

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TV100 kanalının canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hükümeti ve İçişleri Bakanı’nı uyuşturucu ve mafya gruplarıyla ilişkili olmakla suçlayan ve “Cari açığı uyuşturucu parasıyla kapatmaya çalışıyorlar” açıklamasına Soylu’dan yanıt geldi.

Kılıçdaroğlu’nun, “Süleyman Soylu’nun fotoromanı var” dediğini anımsatan Soylu, “CHP-FETÖ İlişkisi-FETÖROMAN” isimli ve kırmızı kapaklı bir raporu göstererek “Bu açılacak. Hani ‘Yapanın yanına bırakmayacağız, yakasını bırakmayacağız’ diyoruz ya… Bu bir FETÖROMAN. Ama bu gerçek bir FETÖROMAN. Yani Kılıçdaroğlu’nun FETÖ ile ilişkisini ortaya koyan. 32 basamak bir FETÖ ilişkisi. Türkiye Cumhuriyeti devletini boş beleş bir devlet zannedenler yanılırlar. Kılıçdaroğlu, SSK’daki basiretsiz ve beceriksiz yöneticiliği ile Türkiye Cumhuriyeti devletinin halini karıştırmasın.” diye konuştu.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığınca hazırlanan “Gizli” ibareli, “KHK Platformları” isimli raporu da gösteren Soylu, “Devletten 127 bin kişi ihraç edildi. Bunların yüzde 85-90 arası mahkemelerden hüküm giymişler. 17 bin kişi görevine iade edildi. 110 bin kişiden yüzde 85-90’ını, diyor ki ‘Ben iade edeceğim.’ Yani karşısına çıktığınız hakim, karşılaştığınız emniyet müdürü, derdinizi anlatmak istediğiniz savcı, bundan sonra FETÖ’nün bir elemanı olarak karşınızda olacak. Söylemek istediği bu. Bu devlet çalışıyor. Bu devlet Kılıçdaroğlu’nun devleti değil, onun hayal ettiği, onun tahmin ettiği bir devlet değil.” ifadelerini kullandı.

‘BU İDDİALARIN GÖBEĞİNDE FETÖ VAR’

Türk hükümetlerinin uyuşturucu ticareti yapmakla suçlandığı iddialara ilişkin geçen yıllara ait gazete kupürlerini gösteren Soylu, Kılıçdaroğlu’nun uyuşturucuyla ilgili iddialarına ilişkin “Bu iddiaların göbeğinde FETÖ vardır. Hani FETÖROMAN, KHK Platformları, Amerika’nın Türkiye’ye kurduğu bir oyun ve tezgah dedim ya… FETÖ’yü sadece bir terör örgütü olarak görmesinler, FETÖ bir istihbarat örgütüdür. FETÖ, Amerika’nın istihbarat aparatıdır. Çok net ve açık.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu iddiaların TSK, jandarma, emniyet ve sahil güvenlik teşkilatlarını itibarsızlaştırma amacı taşıdığını ifade eden Soylu, bu aklın, “ABD aklı” olduğunu söyledi.

ABD’nin Türk siyasetine etkilerine ilişkin geçmişten örnekler veren Soylu, “Türkiye vesayetleri kaldırırken bir Amerikan vesayeti kaldırıyor aslında. Bunu dillendirmek lazım. 1982 Anayasası’nın arkasında Amerika vardır, Amerika’nın aklı vardır. Bu mücadele onun mücadelesidir.” dedi.

“Türkiye’de bu vesayet ne kadar devam eder?” sorusuna Soylu, “Bu anayasa kaldıkça devam eder.” yanıtını verdi.

Cumhur İttifakı’nın anayasa değişikliği isteğinin temelinde de bunun olduğunu, 1982 Anayasası’nın Türk milletine ait bir anayasa olmadığını ifade eden Soylu, milletin öz değerleriyle bütünleşmiş bir anayasa arayışında olduklarını dile getirdi.

‘HUKUKSAL KARŞILIĞI OLACAK’

Kılıçdaroğlu’nun uyuşturucu iddialarıyla ilgili kendisinin, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığının bulunduğu suç duyurularından nasıl bir sonuç beklediğine ilişkin soruya Soylu, “Bir iftirayla karşı karşıyayız ve bu iftiranın sahipleri bunları ispat etmek ve kanıtlamak zorundadır. Bu iftiranın sahipleri bunları o mahkemede anlatacaklar. Yanında ne olduğu belli olmayan birisiyle çıkıp, CHP’de onun için neler söylediklerini de hepimiz biliyoruz, bir değerlendirme yapıp, devletin kurumlarını ilzam etmek, aşağılamak, iftira etmek ve onları suça bulaşmış olarak nitelendirmenin elbette ki hukuksal karşılığı olacaktır. Öyle kolay bir iş değil. Öyle Amerika’dan, sağdan, soldan üflemelerle bu iş Türkiye’de karşılık bulmaz.” yanıtını verdi.

Soylu “Duruşmalara gidecek misiniz?” sorusunu ise “Çok gitmek isterim. Gideceğim tabii. Niye gitmeyeyim? Karşı karşıya kalacağız.” şeklinde yanıtladı.

Soylu, ‘FETÖROMAN’ isimli bir dosya gösterdi ve Kılıçdaroğlu’na ‘Bu açılacak’ dedi…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 1 ay önce

  Herkes herbi kimse hakkındaki her dosyayı aynı anda açsa da rahatlasak artık..memleket kabız oldu çıkaramıyor da..

 2. 1 ay önce

  Ellerine dosya almış iki politikacı restleşirken, gariban millet ellerinde çekirdekle olacakları merakla bekliyordu. Oynat bakalım.

 3. 1 ay önce

  bu olayın ilginç tarafı, S. Soylu’nun da Nurcu olması…

 4. 1 ay önce

  Millet Diyor ki; iktidarın da muhalefetin de canı cehenneme!

 5. 1 ay önce

  dosyaya harcadiniz kagit kapak parasina yazik, ki onu bile devlet butcesinden almisinizdir. Ikinizin de ne oldugu belli. Manava bakkala sorun onlar bile soyler.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!