Soylu ile sert tartışmanın ardından Zafer Partisi’nden tüm teşkilatlara talimat

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında hakarete varan ifadeler kullandı. Bu açıklamaların ardından Özdağ'dan Soylu'ya "Yarın 11'de İçişleri Bakanlığı'nda olacağım" yanıtı geldi. Siyasette gerilimin arttığı sırada Zafer Partisi'nden teşkilatlara gönderilen yazıda ise herkesin sükunetli olması istendi.

featured

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasındaki Suriyeli mülteci gerginliği bir hayli sert boyut aldı. Soylu, katıldığı canlı yayında Özdağ hakkında “Hayvandan aşağı biridir” dedi. Özdağ’dan Soylu’ya “Yarın 11’de bakanlıktayım” yanıtı gelirken, Zafer Partisi’nin teşkilatlarına gönderdiği metin ortaya çıktı.

‘PROVOKATİF EYLEMLERE KARŞI DİKKATLİ OLUN’

Partinin tüm il ve ilçe başkanlıklarına gönderilen genelgede, Süleyman Soylu’nun açıklamaları “ahlak dışı, ağır tahrik içeren hakaret ve saldırılar” olarak nitelendirilerek “provokatif eylem ve söylemlere karşı dikkatli olunması” istendi.

‘SÜKUNETİNİZİ KORUYUN’

Genelgede şu ifadelere yer verildi: “Bazı Kamu Görevlileri ve Siyasi Makamlarca Partimize ve Genel Başkanımıza yönelik aleni biçimde gerçek dışı ithamlara dayanan provokatör ahlak dışı, ağır tahrik içeren hakaret ve saldırılar gerçekleştirilmektedir. Partimiz bu konuda ‘Suç Duyurusunda’ bulunmaktadır. Parti Teşkilatlarımız provokatif eylem ve söylemlere karşı dikkatli olacak ve sükûnetlerini koruyacaklardır. Kişisel ve Parti hesaplarından konusu suç teşkil edecek hiçbir paylaşım kesinlikle yapmayacaktır.”

thumbnail
İlgili haber

Ümit Özdağ’dan Soylu’ya: Süleyman, zerre kadar erkeklik onurun varsa, saat 11’de beni kapının önünde bekle

thumbnail
İlgili haber

Soylu’dan Özdağ’a çok sert sözler: Hayvandan aşağı biridir

Soylu ile sert tartışmanın ardından Zafer Partisi’nden tüm teşkilatlara talimat

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Zafer Partisi gümbür gümbür geliyor.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!