Soylu: Türkiye’de Sorosçular parti kurdu, tahmin edin kimdir?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye'de de Sorosçular parti kurdu, bir tahmin edin bakalım kimdir? Bizatihi Amerika'nın eliyle parti kuruldu. Bir bakın bakalım kimdir Soros'un partisi?" ifadelerini kullandı.

featured

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti İstanbul İl Başkanlığının ‘Yüz Yüze 100 Gün’ programı kapsamında gittiği Silivri Gazitepe Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu.

Burada konuşan Soylu, dünyanın genelinde bir hayat pahalılığı yaşandığını, bunun Türkiye’ye de yansıdığını belirterek, mala olan ihtiyaç artınca fiyatların yükseldiğini söyledi.

Rusya- Ukrayna gerginliğinin gıda fiyatlarını artırdığını vurgulayan Soylu, “Bu nedenle enerji dahil olmak üzere birçok alanda kriz yaşandı. Korona krizi hala devam ediyor. Enerji krizi önümüzdeki süreçte daha da artacak. Rusya gazı kestiğinde Avrupa zor durumda kalacak. Dünyanın yaşadığı bir diğer kriz de göç krizi ve sadece Suriye kaynaklı değil. Çok ciddi bir göç dalgası var ama Avrupa kafasını kuma gömmüş. Kimse mecbur olmasa çocuğuyla yola çıkmaz” diye konuştu.

Dünyadaki ekonomik krizden İngiltere ve Almanya gibi güçlü ekonomilere sahip ülkelerin bile etkilendiğine dikkati çeken Soylu, “Dünyanın yaşadığı ekonomik kriz ile baş başa kalan bir Türkiye var. 20 yıldır Türkiye’de büyük devrimler oldu. Bunları Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdi” dedi.

Soylu, bazı zorluklarla karşılaşmanın söz konusu olduğunu dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bilmenizi istiyorum ki elimizdeki imkanlarla bu zorlukları aşabilecek derecede bir kabiliyete ve bir lidere, Recep Tayyip Erdoğan’a sahibiz. Tek bir korkum var; bugün bu görevler var, yarın yok. 21 yıldır Türkiye’yi yönetiyor. Başımızı hiç öne eğdirmedi. Dış dünyada bizi mahcup etmedi, terörle mücadelede bizi mahcup etmedi. Altyapıda bizi mahcup etmedi. Korkum, ona bir şey olur da Türkiye bu fırsatı kaçırır mı? Zira biz bu fırsatı ilk kez yakaladık.”

‘SOROSÇULAR PARTİ KURDU’

Dünyada istikrarsızlığın hakim olduğu bir süreç yaşandığını anlatan Soylu, “Türkiye’de de Sorosçular parti kurdu, bir tahmin edin bakalım kimdir? Bizatihi Amerika’nın eliyle parti kuruldu. Bir bakın bakalım kimdir Soros’un partisi? Türkiye’de FETÖ’cülerin desteklediği, Sorosçuların kurduğu partiler var. Macaristan’da Soros parti kurdurdu. 6 partiyi bir araya getirdiler. Benziyor mu Türkiye’ye? İki büyükşehir belediye başkanından birini aday yapmak istediler. Türkiye’ye benziyor mu?” değerlendirmesinde bulundu.

 

Soylu: Türkiye’de Sorosçular parti kurdu, tahmin edin kimdir?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

10 Yorum

 1. 1 ay önce

  Biri ‘A’merikanın ‘K’urduğu ‘P’arti mi dedi?

 2. 1 ay önce

  Sizi kim kurdu acaba ABDnin tam Irak’i isgal etmesinden once!?

 3. 1 ay önce

  Sayin bakanin belirttigi butun kritiere tam olarak uyan tek parti bence AKP. Kurulus oncesi abd seyahati. Bakara Makaraci Egemen’in tercumanligi, rusen cakirligi pazarliklar, hakan sukurlu vekillikler falan falan falan. IYIP bence daha karisik bir olusum, yuzde 50 Almanya, yuzde 50 Nato, onun uzerinden de ABD.

  • 1 ay önce

   Cüneyt Zapsu’ya sormak gerek. O bilir Soros’un hangi partileri kurduğunu.

 4. 1 ay önce

  Soroscular bu ülkede terakkiperver ile başlayıp adalet anap Akp iyi gelecek deva hdp hepsinin ipi dışarıdadır emin olun

 5. 1 ay önce

  Bi düşünelim.Soros ve Sorospunun çocukları nihai siyonist hülyaları için ya dincisini tarikatçısını ya bölücüsünü ya da aslen komisyonculuk yapan devasa komprador işbirlikçiyi ve tetikçisini tutar kiralar besler büyütür.Bu halde bizim memlekette kurdurduğu parti hangisi acaba?Bulamadım!

 6. 1 ay önce

  Soros Suriyeliler Türkiye de kalsın diyor, Türkiye’den Suriyeliler’in çıkmasını yasaklıyorsun. Öso’ya destek veriyorsunuz, destek vermeseniz Öso barınabilir miydi. Soros diye Mansur Yavaş’a laf atıyorsun ama o da Rte gibi Chathamhouse ile görüştü. Sen görüştün, çavuşoğlu, akar. Zafer partisini Soroscular kurdu diyorsun da, Zafer partisi neden Soros’un dediğini yapmıyor da akp Soros’un dediğini yapıyor. Ekonomi savaş ve salgın’dan önce de kötüydü, sanki daha yeni kötü olmuş gibi davranıyorsunuz. Bakan bağımsız olması gerekirken devlet memuru rte’ye itaat ediyor akp’nin sözcüsü gibi davranıyor

 7. 1 ay önce

  Büyük yalan olması için
  Söyleyenin inanması lazım evet
  Kendi yalan dünyalarını insanlara empoze etmek için toplum mühendisliği yapıyorlar
  En iyi toplum mühendisi G.M.K.ATATÜRKTÜR
  Altını siz doldurun korkusuz gazeteci kardeşlerim

  • 1 ay önce

   Senin altını doldurmuştum da Veryansın yayınlamaya korktu kılçık. Sen kimsin Atatürk’e laf ediyorsun. Kelime oyunlarıyla milletin aklını bulandırmaya çalışıyorsun. Neyzen Tevfik’in şiirinin son dörtlüğü senin gibiler için yazılmış.

   Cevapla
 8. 1 ay önce

  Her ortaya çıkışında, acaba neyi örtbas ediyor diyorum…
  Din ile aldatarak, kendi partisinin kuruluşuna bakmadan başkalarını hedef göstererek ancak hedef şaşırtıyor.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!