Soylu’dan gazeteci Saygı Öztürk’e çok ağır sözler: Bu yazısı namussuzluktur

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ali Ayvazoğlu isimli bir bürokratın kariyerindeki yükselişi kaleme alan Sözcü yazarı Saygı Öztürk’e çok sert ifadeler kullanarak, 'Bugünden sonra bu namus düşmanını kim muhatap alırsa, gözümde aynı namussuzluğun ortağıdır, haysiyet celladıdır' ifadelerini kullandı. Saygı Öztürk ise Soylu'nun açıklamaları üzerine 'Bir bakanının böyle dememesi lazım, böyle yazmaması lazım. Vallahi ülkem için üzülüyorum' diyerek gözyaşlarını tutamadı.

Soylu’dan gazeteci Saygı Öztürk’e çok ağır sözler: Bu yazısı namussuzluktur

Sözcü gazetesinin Ankara temsilcisi Saygı Öztürk, bugün “Trabzon böyle bir yükseliş görmedi” başlıklı bir haber kaleme aldı. “Ali Ayvazoğlu, belediyede işçi kadrosunda işe başladı. Şimdi milletvekili olan Bahar Ayvazoğlu ile evlendi. Ardından özel kalem müdürü oldu. Sonra da Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne atandı” ifadelerinin yer aldığı haberde Ayvazoğlu’nun kariyerindeki yükselişe dikkat çekildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Saygı Öztürk ve haberine Twitter hesabından çok sert ifadeler yöneltti.

Soylu, “İnsanlık görevimi yapıyorum” diyerek şunları yazdı:

“İnsanlık görevimi yapıyorum
Saygı Öztürk’ün bu yazısı namussuzluktur
Bahar Hanım ahlaklı, faziletli bir kadındır
Ali Beye minnettarız Trabzon turizmini ayağa kaldırdı
Bugünden sonra bu namus düşmanını kim muhatap alırsa, gözümde aynı namussuzluğun ortağıdır, haysiyet celladıdır”

İKİNCİ KEZ PAYLAŞIM YAPTI

Soylu daha sonra ikinci bir paylaşım yaparak, #SAYGIsızÖZTÜRK 1- Haysiyet cellatlığı yaptın 2- Şimdi de yalan söylüyorsun Seni Türkiye’nin tüm namuslu insanlarına şikayet ediyorum” ifadelerini kullandı. 

SAYGI ÖZTÜRK: BİR BAKANIN BÖYLE DEMEMESİ LAZIM

Bakan Soylu’nun açıklamalarının ardından Saygı Öztürk KRT ekranlarından şöyle yanıt verdi:

“Saygı Öztürk olarak bugüne kadar sadece gazetecilik yaptım ve gazetecilik yapmaya devam edeceğim. Samimi söylüyorum çok üzüldüm. Bir bakanının böyle dememesi lazım, böyle yazmaması lazım. Vallahi ülkem için üzülüyorum.

Malımızı, canımızı, namusumuzu emanet ettiğimiz Bakanın böyle yapmaması lazımdı. 40 yıldır bu tür polemiklere girmedim. Demokrat Parti Genel Başkanlığı döneminden beri de görüşmedim.

40 yıldır namussuzluk yapmadım bundan sonra da yapmam. Ben kalemimi satmam.”

Saygı Öztürk’ün konuşması sırasında gözyaşlarını tutamadığı görüldü.