Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na ‘AFAD raporu’ yanıtı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AFAD’ın eksikliklerini rapor halinde sunduğunu söyleyen CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yanıt geldi. Soylu, "Neymiş AFAD Düzce depreminde şunu açıklamış şöyle açıklamış. Bir ülkede grup başkanvekilliği yapmış, milletvekilliği yapmış ana muhalefet genel başkanlığı yapan bir kişi bu kadar mı istismar eder hayatı." dedi.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından “Kötülüğe susarsam, ona ortak olurum” notuyla paylaştığı videoyla Düzce Depremi Etki Analizi Raporunu açıkladı. Kılıçdaroğlu AFAD’ın eksikliklerini rapor halinde sunduğunu söyleyerek “AFAD kendi röntgenini çekmiş. Onurlu bürokratları bunları yazmış. Ben nasıl susayım. Siyaset üstü mü diyeyim, kader planı mı diyeyim? ” dedi.

Depremin 4. gününde merkez üssü Kahramanmaraş’ta açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kılıçdaroğlu’nun videosuna yanıt verdi.

Bakan Soylu, şöyle konuştu:

““Neymiş? AFAD Düzce depreminde şunu açıklamış, şöyle açıklamış. Defalarca karşı karşıya kalınan bir mağlubiyetten sonra sürekli kamu kurumlarında da olur ama herhalde kendileri yapmamışlardır, faaliyet sonu izleme adına bir şey oluşturulur. Orada bütün gerçekler ortaya konulur. Eksik nedir, aksak nedir. Bazen abartılarak konulur. Neden? Uğraştığımız iş AFAD’dır. ‘Düzce depreminde şunlar tespit edildi’. Biz tespit ettirdik, talimatı da ben verdim. Eksik neyse yazacaksınız arkadaşlar. Ama bir ülkede grup başkanvekilliği yapmış, milletvekilliği yapmış, ana muhalefet partisi genel başkanlığı yapan bir kişi bu kadar mı istismar eder hayatı. Bu kadar mı istismar eder bir olayı.”

thumbnail
İlişkili Haber

Kılıçdaroğlu AFAD’ın 2 buçuk ay önceki raporunu açıkladı… ‘Nasıl susayım’

Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na ‘AFAD raporu’ yanıtı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. “Bunu açıkça ifade etti. Şimdi bu suç değil mi?”
    Herkes bunu sormalı şimdi. Bu çok güzel bir soru.

  2. Maval okumanIn alemi yok.
    Onunuzde Duzce Depremi ve baska ornekler vardI.
    20 yIldIr bastasInIz.
    Isinizi dogru yapsanIz kimse istismar edemezdi.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!