Soylu’nun CHP içinde köstebeği mi var?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na bir büyükelçiyle yapılan görüşme konusunda soru sorduğunu belirterek, "Allah'tan bu ülkede CHP içerisinde de bu vatana ihanet edenlere karşı içi cızlayan ve bunları nerede konuşulmuşsa oradan nakleden insanlar var da bunlar bir vesileyle ihaneti vataniye olabilecek bir tabloyu ortaya koyabiliyorlar." dedi.

featured
service

Aydın’daki Adnan Menderes Müzesi’nde düzenlenen “Demokrasiye Geçişin 72. Yılında Adnan Menderes ve Türkiye Demokrasi Tarihi” konulu foruma katılan Süleyman Soylu, Adnan Menderes döneminde üniversitelerin, barajların, köprülerin, yolların yapıldığını, uluslararası paktlar oluşturulmaya çalışıldığını, bugün de aynılarının Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yapılmaya devam edildiğini iddia etti. Soylu, konuşmasında uzun uzun Atatürk’ün silah arkadaşı eski Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’yü hedef aldı.

Altılı masada ve CHP içinde konuşulanlardan bilgisinin olduğunu öne süren Süleyman Soylu, içerden kendisine bilgi geldiği mesajını verdi.

‘ÇAĞATAY KILIÇ DEDİKODUSU YAPTINIZ’

Bakan Soylu, şöyle konuştu:

“Ben bir şey söyledim; ‘siz bir büyükelçiyi, birisine gönderdiniz’ dedim. ‘Ben göndermedim’ desin Sayın Kılıçdaroğlu. Bir iddiayı daha ortaya koyuyorum. Ben tek tek konuştuğunuz cümleleri söyleyeceğim. Utanmadan 2023 yılında kaç tane milletvekili çıkacağını bir Avrupa ülkesinin büyükelçisiyle konuştunuz. Ufak bir dedikodu daha vereyim, Çağatay Kılıç dedikodusu yaptınız. ‘Tayyip Erdoğan, bunu niye bu ülkeye gönderdi’ diye dedikodusunu yaptınız.

‘NEREDE KONUŞULMUŞSA NAKLEDEN İNSANLAR VAR’

İlk cumhurbaşkanı seçilenin 2 veya 3 yıl gideceğini, ardından yeni cumhurbaşkanı seçmek zorunda olunduğunu konuştunuz. Daha söyleyeyim, Ukrayna-Rusya Savaşı’nın sonuçlarının Türkiye’nin seçimini nasıl etkileyeceğini değerlendirdiniz. Daha ötesini söyleyeyim, sözde Millet İttifakı içindeki bütün ayrıntıları, Ali Babacan’ı, Ahmet Davutoğlu’nu nereye oturttuğunuzu, HDP’den nasıl oy devşirileceğini…

Hiçbir hassasiyetiniz yok. Allahtan bu ülkede CHP içerisinde de bu vatana ihanet edenlere karşı içi cızlayan ve bunları nerede konuşulmuşsa oradan nakleden insanlar var da bunlar bir vesileyle ihaneti vataniye olabilecek bir tabloyu ortaya koyabiliyorlar. Sizin ne demokrasiye ne vatana ne ortaya koyduğunuz masaya saygınız olmadığını, biraz daha konuşurlarsa daha ötesini söyleyerek ortaya koyacağım.”

İdam edilen bir başbakan, dışişleri bakanı, maliye bakanı, hapse atılan bir cumhurbaşkanı ve hapiste öldürülen insanların anısının yaşatıldığı bir müzede bulunduklarını anlatan Soylu, millete teslim olanlar ile Batı’ya teslim olanlar arasında önemli farklılıklar bulunduğunu söyledi.

‘F-16’LARA ÇIPLAK ELLE KARŞI GELDİLER’

Soylu, şu ifadeleri kullandı:

“Aramızdaki fark şu, biz ölüme razıyız, onlar tatlı hayatlarına razılar. Tayyip Erdoğan ile aralarındaki fark da bu. Tayyip Erdoğan, Allah’a ve millete teslim, onlar Batı’ya teslim. Burada kim kazanır, elbette millet kazanır.

Millet kendine ait cezalandırma taleplerini de Batı’dan sürekli görmektedir. Buna da bir karşılık vermektedir. 1960’da darbe oldu, korkmadı. 1965’da Adalet Partisini getirdi. 1980’de darbe oldu. Dönemin cumhurbaşkanı çıktı, ‘şu partiye oy vereceksiniz’ dedi, millet tersini yaptı. Amerika’ya, darbeye baskıya karşı geldi.”

1960’ta yaşananları milletin içine attığını, bunun büyüklerin içlerinde bir “ah” olarak kaldığını dile getiren Soylu, gençlerin bunun rövanşını 15 Temmuz’da F-16’lara çıplak ellerle karşı gelerek aldığını iddia etti.

Bu milletin değerlerini altüst etmeye, kimliğini değiştirmeye çalışanlarla mücadelenin de sürdüğünü öne süren Soylu, 28 Şubat’ta sarf edilen “bin yıl hedefinin”, bu topraklarda bin yıldır yaşayan milletin kimliğini değiştirmekle ilgili olduğunu söyledi. “Bin yıldır değiştirmek istiyorlar, ‘biz sizi beğenmiyoruz’ diyorlar. Çünkü biz batının bize giydirdiği elbiseye girmedik bugüne kadar” diyen Soylu, bugünlerde büyükelçilerin hareketli olmasının da bununla bağlantılı olduğunu iddia etti.

İSMET İNÖNÜ’YÜ HEDEF ALDI

Son günlerde algı kavramıyla ilgili bazı tartışmaların da gündeme geldiğini anlatan Bakan Soylu, İsmet İnönü’yü hedef aldı ve şöyle devam etti:

“Siz doğru mücadeleyi ortaya koyarsanız hiçbir algı bunun önünü kesemez. Belli dönemler içinde birtakım konjonktürel olayların altında kalabilir ama gerçeğin önü kesilemez. Yıllar sonra gelinir, 72 yıl, 172 yıl ya da 372 yıl sonra Adnan Menderes’ten Tayyip Erdoğan’a kadar bu millete toplu iğnenin ucu kadar hizmeti olan herkes için bu ülke seferber olur. Bugün bazıları ‘Bu Atatürk’ün CHP’si değil diyor. Peki bu kimin CHP’si? Bu İsmet İnönü’nün CHP’sidir. O gün darbeyi yapan da İsmet İnönü’nün CHP’sidir. Kurulduğu tarihle bugün arasında hiçbir benzerlik söz konusu değildir.

Gençlere tavsiyem, Türk siyasi tarihinde İsmet İnönü’yü iyi anlamadan, onun yaptıklarına bakmadan, Türkiye demokrasiye kavuşamaz. Bu benim iddiam ama bu sözümü hafife almayın. Yakın demokrasi tarihinde İnönü’nün yaptıklarını, bütün siyasi cenaha yaptıklarını iyi anlamadan Türk demokrasisi kendini bulamaz. Batıcılık dahil olmak üzere bütün savların arkasında vardır. Bugün CHP’nin ortaya koyduğu bütün süreçlerin ruhunu, cümlelerini, psikolojik hareket tarzını ve tablosunu resmetmiştir. Hala o çizgiden devam edilmektedir. Türk demokrasi tarihi iki ayrı nehirde akar. Birisi millet nehri. Millet demek bu ülkenin kalkınması, dini değerleri, inancı, geleneği, hürmet, saygı demektir. Etrafındaki coğrafyayı anlamak, şefkat, merhamet demektir. Millet demek, bütün etrafımızdaki tarihin ta kendisidir. Bir de vesayet dediğimiz millet karşıtlığı vardır. Bugün elçilerle iş birliği yapanlar, Amerika talimatıyla darbe gerçekleştirenlerdir. Aralarında hiçbir fark yoktur.”

Soylu’nun CHP içinde köstebeği mi var?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. Köstebegi falan yok. Her zaman yaptigi gibi, kocu koca vurdurup, boynuz toplama pesinde basit insan. Utanc kaynagi.

 2. 1 hafta önce

  chpnin ne halt oldugunu bilmek icin kostebege gerek yok. akpnin he halt oldugunu bilmek icin de kostebege gerek yok. ikisi de bir halt degildir cunku. dis mihrak + feto + hdp + baston (iyip veya mhp) = akp veya chp. Hepsi ilk secimde sandiga gomulmeli.

 3. 1 hafta önce

  Dalkavukluk yaptığı için mi bakanlık yapıyor, bakanlık yaptığı için mi dalkavukluk yapıyor? Erdoğan’ın gerçek dostlarını tanıması gerekir.

  • 1 hafta önce

   Merak edilen, iyi huylu dalkavuk mu. Kötü huylu dalkavuk mu. Iyi huyluysa,..haliyle yan etkileri oluyor.., kötü huyluysa..,..tepe noktasinin tedbir almasi lazim..,..söz deyimiyle devlet aklinin…uyanmasi lazimmmm

   Cevapla
 4. 1 hafta önce

  kostebege gerek yok kı. adam ıcıslerı bakanı elının altında ıstıhbaratcısı var. mıt var. vs vs.

  ısmet pasa meselesıne gelınce. ataturk nıyetıne her daım adama vuruyrolar. chp den hıc ses duydunuz mu. gn bsk bld bsk dahıl hepsı menderes mezarını zıyaret edıp helallesmekle mesgul. boyle adılesmıs bır partı de her seye mustahaktır.tıpışlarıda.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!