Sözcü diyor ki: Erdoğan’ın sözlerine sonuna kadar katılıyoruz

featured

Sözcü gazetesi “Ayasofya” tartışması üzerine bir açıklama yayınladı ve haberin çarpıtıldığını belirtti. Açıklamada şöyle denildi: “Erdoğan, ‘Ben Sözcü okumuyorum. Kimse de buna para verip almasın’ dedi. Cumhurbaşkanı’nın bu sözlerine sonuna kadar katılıyoruz. Çünkü Erdoğan bir anlamda ülkede fikir özgürlüğü olduğuna dikkat çekti. ‘Beğenmiyorsan almazsın’ mesajı verdi. Zaten demokrasilerde de böyle olur.”

Sözcü gazetesinin yeni yılın ilk günü çıkan sayısında “2020 torbasından felaket ve gözyaşı çıktı” manşeti altında Ayasofya’nın açılışını da göstermesi tartışma yaratmıştı.

Sözcü gazetesi bugün 1. sayfasından Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz imzasıyla bir açıklama yayımladı. “Sözcü diyor ki” başlıklı açıklamada haberin çarpıtılarak Sözcü gazetesinin hedef gösterildiği belirtilen açıklamada “Oysa amacımız Ayasofya’nın ibadete açılmasını eleştirmek değil, yıla damga vuran bir olay olduğunu hatırlatmaktı” denildi.

Sunum için “editoryal hata” denilen açıklamada “Ayasofya’nın açılışına “felaket” demek gibi bir kastımız yoktu” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın tamamı şöyle:

“Sözcü Gazetesi, dünkü 1’inci sayfasında, 2020’de yaşanan bazı olayları manşet yaptı. “2020 torbasından felaket ve gözyaşı çıktı” başlığıyla verilen haberde, yıla damga vuran gelişmeler özetlendi. Bunlar arasında 19 Mayıs Bayramı’nın balkonda kutlanmasından EBA’lı eğitime, yeni normal hayattan yaşadığımız acı olaylara kadar pek çok konu vardı. O konulardan biri de 2020’nin temmuz ayına damgasını vuran Ayasofya’nın ibadete açılmasıydı. SÖZCÜ okurları manşetimizi normal karşılarken bazı çevreler farklı yorumlayıp Ayasofya üzerinden olumsuz algı yaratmaya çalıştı.

Sosyal medya ve bazı sitelerde “SÖZCÜ Ayasofya’nın açılmasını felaket olarak gösterdi” yalanını yaydılar. Haberimizi çarpıtıp bizi hedef gösterdiler.

Oysa amacımız Ayasofya’nın ibadete açılmasını eleştirmek değil, yıla damga vuran bir olay olduğunu hatırlatmaktı. Nitekim manşetimiz dün Ayasofya’da Cuma Namazı’nı kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da soruldu.

Erdoğan, “Ben SÖZCÜ okumuyorum. Kimse de buna para verip almasın” dedi… Cumhurbaşkanı’nın bu sözlerine sonuna kadar katılıyoruz.

Çünkü Erdoğan bir anlamda ülkede fikir özgürlüğü olduğuna dikkat çekti. “Beğenmiyorsan almazsın” mesajı verdi. Zaten demokrasilerde de böyle olur.

SÖZCÜ bugün Türkiye’nin en çok satan gazetesi.

İşte bu yüzden de kıskanılıyor, haberleri çarpıtılıp çamur atılmak isteniyor.

Editoryal hata olarak yorumlanan bu sunumda, Ayasofya’nın açılışına “felaket” demek gibi bir kastımız yoktu.

SÖZCÜ bu toplumun bir parçasıdır. Bizler de milletimizin sevindiğine sevinir, üzüldüğüne üzülürüz.

Kırmızı çizgimiz, “Vatan, millet, devlet, bayrak ve din”dir. Yıllarca SÖZCÜ gazetesi bunlara saygı duydu.

PKK, FETÖ gibi terör örgütleriyle mücadelede ve Yunanistan, ABD, Suriye, Rusya, Fransa gibi dış sorunlarda devletin yanında yer aldı.

SÖZCÜ bağımsız bir gazetedir. Kimseden emir ve talimat almaz. Ne iktidarın, ne muhalefetin uşağı olmadık. Bundan sonra da olmayacağız. Biz gücümüzü sadece siz okurlarımızdan alıyoruz.”

Sözcü diyor ki: Erdoğan’ın sözlerine sonuna kadar katılıyoruz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

12 Yorum

 1. 1 sene önce

  Sözcü Halkın gerçekleri görmesi için
  biat etmeyen hırsız olmayan yolsuz olmayan
  gazetecilerin yazılarıyla gerçekleri önünüze sürer.
  Karar Türk vatandaşlarınındır.

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Neymiş efendim “SÖZCÜ bağımsız bir gazetedir. Kimseden emir ve talimat almaz. Ne iktidarın, ne muhalefetin uşağı olmadık. Bundan sonra da olmayacağız. Biz gücümüzü sadece siz okurlarımızdan alıyoruz.” Hadi oradan pis herifler. Aslında Atatürk u ambleminizde kullanmanızı bile dava etmek gerekiyor. Alman derin devletine ve CIA e çalışan zavallı hain bir gazetesiniz. Niye mi? Söyleyeyim niye. Uzun zamandır hem yabancı özellikle alman basınını hem de sözcu yu takip ediyorum. Türkiye hakkında yapılan yalan propagandayı çoğu zaman birebir veriyorsunuz. Atlantik köprüsünün kocbasi olarak kullanılıyordu uz. Türkiye ve Türkler konusunda ne kadar kötüleme ne kadar kotu propaganda varsa hepsinde yer alıyorsunuz. Utanmasaniz zamanında Yunan’a teslim olun diye fetva çıkaran hain sagtekar şeriatçı kar gibi dinci olmasanız bile fetva çıkaracaksınız. Milletine ve Atatürk cu gibi görünüp Atatürk’e düşman hainlersiniz o kadar. Kendisini yok etmek isteyen Asya’ya sürmek isteyen celladina aşık bir zavallılar topluluğu. Memleket korkunç bir durumda. Biri Batı’nın boyundurugunda Amerikan mandacisi gibi savunan fakat Atatürk’ün sonuna kadar reddettiği bir chpkk zohniyeti, diğeri Arap ..oku yiyen dinci gerici tarikatci şeriatçı çocuk istismarcisi takımı. Ikisinin canı cehenneme. Tek yol Atatürk’ün gisterdigi istikamette.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Her şeyi birbirine karıştıran bir zihinsel yapımız var. Gerçi halkta değil, daha çok kendini aydın sayan ve kimi okumuş kişilerde daha yaygın bu refleks. Yaşadığı ülkede, kendisi dışında ne varsa her şeyi aşağılıyor. Buna eleştiri denemez. Eleştiride, içinde sağlam bir şeyler bırakır, toptancı yaklaşıma teslim olmazsın. Bunlarınki nihilizm. Bireysel nihilizm, kişinin kendini yok etmesiyle sonuçlanır, yani cürmü kadar yer yakar. Oysa Sözcü’nün yaptığı kitlesel imha. Yüksek tirajlı bir basın organının içinde hiç bir olumlu niyet barındırmayan Rahmi Turan’ın Tan’da yapmak istediğinin sosyolojik, siyasi versiyonudur. Yalnız, yaslandığı kitlenin aptal olduğunu düşünmesin. İktidara, siyasi iklime tepkili bu kitle sesini burada duyuruyor sanısından her an ayılabilir.

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Sözcü, oda TV, veryansın TV, bir gün
  Başka gazetelere gerek yok.
  Tek namuslu dürüst yalansız gazeteler.
  Osman arkadaş eleştirdi ama anlamadığı için.
  Sonuçta medya ve yazarlarımız aynadır
  Türkiye’nin aynası.

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Osman
  Köşe yazarları ve gazeteler bir ülkenin aynası idir!
  Ve son 18 yıldır bu Cennet vatanı beceriksizler yönetiyor ise ve bu misal sözcü de yazıyorsa neresi CIA bilmem ne varan hainliği oluyormuş?
  Tüm dünyada (Pakistan Somali Uganda hariç) Türkiye’nin imajı sıfır!!!!
  Hatta eksi!!!
  Bu da sırf Tayyip karşıtlığı değil!!!
  Türkiye Cumhuriyeti yöneten parti iktidarın son 18 yılda bir milyon kez U dönüşü yapması dansözden daha çok dönmesi!!!
  Ciddi devletlerin DEVLET politikası ve diplomasisi olur!!
  AKP RTE Abdullah Gül, Davutoğlu vs. Sağolsunlar herşeyi yıktılar tek adamlığıa kaldık.
  Ve bu gerçekler her gün aslında her gazetede yazılmalıdır taki millet uyanana kadar ve bu beceriksiz iktidarı denize ve yargı önüne dökene kadar!
  Yaşasın tam bağımsız cumhuriyet
  Yaşasın millet ittifakı Türkiye’nin çözülmeden son kalesi

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  Tepki çekince yanlış anlaşıldık, maksadımız öyle değil refleksinden bıktık artık!
  İçinizde ne varsa onu söyleyin, kıvırmayın ne de olsa demokrasi var değil mi?

  Cevapla
 7. 1 sene önce

  bunu hakaret olarak almayın ama bir gram beyni olan insan zaten sözcü okumaz. seçim zamanı kendi okur kitlesine oy vermeye giderken beyninizi yanınıza almayı unutmayın diyen haber yapan bir gazete sonuç itibariyle.

  Cevapla
 8. 1 sene önce

  Truva atı gelmiş hoş gelmiş. En azından doğru haberleri okuma şansı yakalamış oldun.

  Cevapla
 9. 1 sene önce

  Daha iyisini sahsen soyleyemezdim. Tebrikler. Birde unutmadan Ataturkcu, Ulusalci, Aydinlikci gecinip, ama Rusya’nin Alexander Dugin’ci sunni islam modelini Turkiye’ye kakistirmaya, Turkiye’yi Rus yada Cin mandasi yapmaya calisanlarda ucuncu “cani cehenneme” grubunu olusturuyor. Tek yol Ataturk’un gosterdigi istikamet ve tam bagimsiz Turkiye!

  Cevapla
 10. 1 sene önce

  Asagida Cengiz Ozden adli YCHPliye cevaptir. Sen herkesi aptal yerine koymayi kenara birak. Ne CIAsi diyorsun. YCHPnin basi Dersimli Kemal’in bas danismaninin CIA ajani ile 1300 kereden fazla telefon konusmasina ne diyeceksin? Belgeleri ile sayfa sayfa ortaya cikmadi mi? YCHPli, IYI partili milletvekilleri niye HDP/PKK/ Feto ile elele, kolkola? Cumhuriyet, Sozcu, OdaTV iste bu partilerin resmi sozculeri degil mi? Bide buna ulvi bir aciklama getirsende ogrensek.

  Cevapla
 11. 1 sene önce

  O biat emeyen, hirsizlik yapmayan, YCHP ve IYI partiden nemalanmayan Sozcu gazetecileri kimler acaba. Isim verebilir misin? Benim gordugum hepsinin malikaneleri birkac yazliklari, on binlerce dolarlik maaslari var ve butun bunlar alin teriyle yapiliyor oyle mi?

  Cevapla
 12. sen takvim oku emekliye müjde varmış..

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!