Sözcü gazetesinin acı günü

Sözcü gazetesi Ankara bürosu muhabirlerinden Ali Ekber Ertürk hayatını kaybetti.

featured

Sözcü gazetesi Ankara Bürosunda muhabir olarak çalışan Ali Ekber Ertürk (54), yakalandığı amansız hastalık sonucu hayatını kaybetti. Sivas’ın Divriği ilçesine bağlı Avşarcık köyünde toprağa verilecek olan Ertürk için bugün saat 11.00’de Sözcü Gazetesi önünde ve 13.30’da da Tuzluçayır Cemevinde tören düzenlenecek.

Sözcü’de Ertürk’le ilgili şu bilgiler yer aldı:

“Ankara gazeteciliğinin tecrübeli isimlerinden ve 7 yıldır Sözcü’de görev yapan Ali Ekber Ertürk, Günaydın, Sabah, Akşam, Star gazetelerinde çalıştı. Siyaset muhabirliğinde uzman olan Ertürk, Milli Görüş çizgisindeki partilerden Refah, Fazilet, Saadet ve AKP’yi de yakından takip etti.

Başarılı birçok habere imza atan Ertürk, yazdığı haberlerle onlarca ödüle layık görüldü. En son 25 Ekim 2021’de “Rektörün Torpili” haberi nedeniyle Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından yılın başarılı gazetecisi ödülünü kazandı. Ertürk’ün “Güneşin Evlatları” ve “Tehlikeli Bir Muhabirin Anıları” adlı iki kitabı da bulunuyor.

Hanife Ertürk ile evli olan Ali Ekber Ertürk’ün Aren (7) ve Hezal (8) adlı iki çocuğu da vardı. Vefat haberini öğrenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hanife Ertürk’ü arayarak başsağlığı diledi.”

Sözcü gazetesinin acı günü

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!