Sözcü GYY’sinden İmamoğlu çıkışı: Ne yaptığını duysanız gazeteciler olarak çok ağrınıza gider!

Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz, gazetenin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili haberlere yer vermediği iddiaları hakkında "Ekrem İmamoğlu ile yaklaşık iki aydır bir problemimiz var" dedi. Yılmaz, "Bize ne yaptığını kendisine sorun. Ne yaptığını duysanız gazeteciler olarak sizin de çok ağırınıza gider, bize hak verirsiniz" diye konuştu.

featured

Gazetenin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili haberlere yer vermediği iddiaları hakkında Sözcü gazetesinden açıklama geldi.

Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz, İmamoğlu ile yaklaşık iki aydır problemlerinin olduğunu anlatarak, “Ne yaptığını duysanız gazeteciler olarak sizin de çok ağırınıza gider, bize hak verirsiniz” diye konuştu.

Medyascope’tan Ali Deniz Çakır’ın haberine göre yaşananları, kötü sonuçlara yol açabileceği için henüz kamuoyuyla paylaşmadıklarını söyleyen Yılmaz, zamanı geldiğinde her şeyi anlatacaklarını belirtti. İmamoğlu ile sıkıntılarının başlama noktasının, yayınladıkları bir haber olduğunun altını çizen Yılmaz, “Gazetenin üzerinden, gerçek bir haberin üzerinden yapılan bir hareket söz konusu. Bir haberciden intikam almak için gazeteye yapılan bir hareket var. Çok yanlış şeyler” diye konuştu.

İmamoğlu’na ambargo uyguladıkları iddiasını ise kabul etmeyen Metin Yılmaz, şöyle devam etti:

Ekrem İmamoğlu’nu karşılıksız olarak en çok destekleyenlerden biri biziz. Bizim belediyeyle ne reklam işimiz, ne ihale işimiz olur. Biz haberciyiz. Özel olarak Ekrem İmamoğlu ile alakalı haber yapmıyoruz ama bir belediye açılışı olduğu zaman toplu halde veriyoruz. Geçen gün Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir açılışı vardı, Ekrem İmamoğlu’nun da bu açılışa katıldığını söyledik.”

Habere göre, Ekrem İmamoğlu ve Sözcü gazetesi arasındaki gerginliklerin başlamasına iki haber sebep oldu.

Bunlardan biri İsmail Şahin’in 11 Haziran’da yayımlanan ”İBB’nin Levent’teki arsa satışında sürpriz isimler” başlıklı haberi. Habere göre İBB, 2021 yılında Levent’te dev araziyi satışa çıkardı ve bu arsaları alan şirketin yönetiminde, AKP döneminde İBB’den çok sayıda ihale alan firmaların yöneticileri yer aldı.

Yine İsmail Şahin imzasıyla 28 Temmuz’da yayımlanan ”İmar planı iptal edilen Etiler Polis Yüksekokulu arazisinde inşaat devam ediyor!” başlıklı haber, gerginliğin yükselmesine sebep olan ikinci haber. Habere göre daha önce imar planları iptal edilen Etiler Polis Meslek Yüksekokulu arazisinde yükselecek projenin sahada inşaat çalışmaları devam ediyordu. Beşiktaş Belediyesi ise bu konuyla ilgili adım atmamıştı.

İmamoğlu-Sözcü soğuk savaşının Halk TV ile ilgili bir boyutu da olduğu ileri sürülüyor. Medyascope‘a konuşan Halk TV kaynaklarına göre Sözcü gazetesi yöneticileri, İmamoğlu’nun Halk TV’nin çıkartmaya hazırlandığı günlük gazeteye destek verdiğine, hedefinin de Sözcü’yü zayıflatmak olduğuna inanıyor.

Sözcü gazetesi ile aralarında sorun olduğu iddialarını İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne de sorduk. Konuştuğumuz yetkili, bu konuyla ilgili konuşmak istemediklerini söyledi.

Sözcü GYY’sinden İmamoğlu çıkışı: Ne yaptığını duysanız gazeteciler olarak çok ağrınıza gider!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 4 hafta önce

    Siyah beyaz tv günlerinin reklamı gibisiniz; yok birbirinizden (iktidarsever-muhalefetsever/sözde gazeteci ve haberciler) farkınız. “Bir açıklarsam yer yerinden oynar” palavrası sıkan aşağılık siyasilerden farkınızı söyleseniz de bilsek.

  2. 4 hafta önce

    İmamoğlu bir emperyal projedir..akplidir.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!