Sözcü ve Korkusuz’da ünlü isimlerle yollar ayrıldı

Televizyon kurma hazırlığı içinde olan ve çok sayıda gazeteci ile görüşen Sözcü yönetimi, bir yandan da ekonomik koşulları gerekçe göstererek bazı yazarlarının işine son verdi. Sözcü gazetesi basında çıkan 40 kişinin işten çıkarıldığı haberlerini yalanladı.

featured

Sözcü gazetesinde çok sayıda ismin işine son verildiği iddia edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan gazeteci İsmail Saymaz, “Gerekçe, ekonomik sebepler olarak gösteriliyor.” ifadelerini kullandı.

Saymaz’ın Sözcü’deki işten çıkarmalarla ilgili açıklaması şu şekilde:

“Sözcü ve Korkusuz gazeteleri Çiğdem Toker, Serpil Yılmaz, Sinan Meydan, Hüsnü Mahalli, Ahmet Takan ve Sezgin Özcan ile yollarını ayırdı. Ayrıca 40 kadar editör, sayfa sekreteri ve teknik elemanın işine son verildi. Gerekçe, ekonomik sebepler olarak gösteriliyor.”


Ciğdem Toker konuyla ilgili sosyal medya hesabından, “Sözcü gazetesinde yayımlanan köşe yazılarıma, ‘küçülme’ gerekçesiyle son verildiği bildirildi. Gazete yönetimine ve okurlara bugüne kadarki destekleri için teşekkür ederim” paylaşımı yaptı.

Hüsnü Mahalli ise, “Yaklaşık beş yıldır yazdığım Korkusuz’daki köşe yazılarıma son verilmiştir. Geçen süre içinde hiçbir yazıma müdahale etmeden yayınlayan gazete yönetimine ve yazı işlerindeki meslektaşlarıma samimi dostluklarından dolayı teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı.

SİNAN MEYDAN: GEREKİRSE ÜCRETSİZ DE YAZARDIM

Sinan Meydan ise şunları yazdı:

“2017’den beri her pazartesi Sözcü’de yazdığım yazılarıma -ekonomik sıkıntı gerekçe gösterilerek- son verilmiştir. 6 yıl boyunca özgürce yazmamı sağlayan @gazetesozcu’ye, beni ülkenin en çok okunan yazarlarından biri yapan siz değerli okurlarıma çok teşekkür ediyorum.

Ekonomik gerekçeye gelince, Şubat 2022’den beri aylık 13 bin TL telif alıyordum. İşime, ülkeme, okurlarıma saygıyla gerekirse ücretsiz de yazardım. Cumhuriyetin yüzüncü yılında giderken sayfamı korumak önemliydi, olmadı. Yazmaya, anlatmaya devam edeceğim. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

SÖZCÜ’DEN SERT AÇIKLAMA GELDİ

Sözcü’den, işten çıkarma iddialarıyla ilgili açıklama geldi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“40 gazetecinin çıkarıldığı şeklindeki iddialar yalandır. Bugün, Halk TV, Tele-1 ve bazı sosyal medya hesaplarında kasıtlı olarak, gerçeğe aykırı şekilde böyle haberler yapılmıştır. Sözcü gazetesi bugün üç yazarla, Korkusuz gazetesi de iki yazarla yollarını ayırmıştır. Onun dışında, Sözcü’den bugün başka kimse çıkarılmamıştır. 5 yazar ile yolların ayrılması, 450 kişinin çalıştığı Sözcü grupta olağan dışı bir durum değildir. Sözcü’den 40 kişinin çıkarıldığı haberleri gerçek dışı olup, karalama amaçlı bu haberlere karşı gerekli yasal işlemler yapılacaktır.”

Sözcü ve Korkusuz’da ünlü isimlerle yollar ayrıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 4 hafta önce

  Sinan Meydanın Atatürk yazıları, HüsnüMahallinin Esadla görüşülmeli düşüncesi ABD çıkarlarını temel alan Sözcü için katlanmak zorunda kaldıkları yazarlardı, kurtuldular. Herkes Keleşe şarjör olmayın derken Hdp PKK değildir düşüncesine gelen Özdil gibi hızlı evrim geçiremiyor.

 2. 4 hafta önce

  Özgür basın, demokrasi, Cumhuriyet ve Atatürk Devrim değerlerine inanarak yola çıkıyoruz diyerek aydın insanlardan faydalandılar şimdi de en çok bu değerleri paylaşanları kapı dışarı ediyorlar, mızıkacı gurubundan bir farkınız var mı, kaldı mı!!! Ahlak nedir, Dürüstlük nedir, İnanç nedir haberleri var mı yoksa esir mi düştünüz?

 3. 4 hafta önce

  sınan bey olmaz sız koyu Ataturkcusunuz. ustune para versenız de olmaz.

 4. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ e iğrenç yalanlarla saldırıldığı günümüzde, o yalanlara kanıtları ile cevap veren, kendisine her pazartesi kocaman sayfa ayrılan Sinan Meydan’ ın, ekonomik gerekçe gösterilerek yazılarına son verilmesi hiç inandırıcı değil..
  Umarım Veryansın Tv de yazar..

 5. 4 hafta önce

  Kemal Beyin canını sıkan gazeteciler gönderilmeye başlanmış. Sen bi de iktidarda gör paşamı

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!