Sözcü yazarı: Asıl kim akıllı olmalı?

"Yaşanan olaylardan ders alması gerekirken “Yine götürürüm. Abdülkadir Selvi'yi de davet etmeyi düşünüyorum. 300-500 kişi için geri adım atacak değilim” diye inat ederse, sanırım bu defa, onu destekleyenler: “Akıllı ol” diye parmak sallarlar!”

featured
service

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Karadeniz turuna Nagehan Alçı‘yı da davet etmesi tepki çekmiş, İmamoğlu tepki gösterenlere “Akıllı olun” demişti. Bu sözler tepkiyi daha da büyütünce özür dilemek zorunda kalmıştı.


Sözcü yazarı Rahmi Turan, bugünkü köşesinde tartışmayı sürdürdü. Turan şu ifadeleri kullandı:

“Ekrem İmamoğlu “Konu benim için kapanmıştır!” dedi. Hangi konu? Yıllarca AKP iktidarının politikalarını destekleyen, özellikle Balyoz, Ergenekon gibi ‘kumpas’ davalarının medyadaki savunucuları arasında yer alan yandaş gazetecileri Karadeniz turuna davet edip, otobüste onlarla birlikte fotoğraf çektirmesi sonucu çıkan tartışmalar konusu!

Yağmur gibi yağan tepki mesajlarından anladığıma göre, seçmenler için konu kapanmamış!

Sen, rüzgâr nereden eserse o tarafa yönelen, menfaatleri için virgül gibi kıvrılan, karakteri belli kişileri yanına alıp gezilerine götürürsen, seçimlerde seni desteklemiş olanlar elbette ki, bunu eleştirirler!

Seni eleştirenlere meydan okuyup, kibirli bir davranışla: “Bu, kardeşiniz için vız gelir tırıs gider. Hiç umurumda değil. Bu tarz girişimleri yapanları akıllı olmaya davet ediyorum!” dersen kızgınlık öfkeye dönüşür!

Evet, özür dilemek güzel bir özelliktir ama “Sadece sözlerim için özür diliyorum, onun altını çizeyim. Diğer bütün eylemlerimin arkasındayım” demek, yanlışta ısrar etmek anlamına geliyor. Böyle yarım yamalak bir özür, durumu düzeltmez, kırılan kalpleri onarmaz! Sen, yıllarca iktidarın politikalarını destekleyenleri bağrına basarsan, doğal olarak, sana oy verenleri kızdırırsın. Dün bana gelen bir e-postada öfkeli okurlarımdan biri: “İmamoğlu’nun bu tür davranışları, ona destek verenleri enayi yerine koymaktır, başka bir şey değil.” diyor. Çok sayıda böyle mesaj var.

Yaşanan olaylardan ders alması gerekirken “Yine götürürüm. Abdülkadir Selvi’yi de davet etmeyi düşünüyorum. 300-500 kişi için geri adım atacak değilim” diye inat ederse, sanırım bu defa, onu destekleyenler: “Akıllı ol” diye parmak sallarlar!”

Sözcü yazarı: Asıl kim akıllı olmalı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 7 gün önce

    Rahmi Turan, işi yumuşatma.. Dün İmamoğlu diyenler artık “Eleştirme” kısmını geçti onu terkettiler MansurYavaş Ümit Özdağ/ZAFER Partisi diyorlar.. Akapeye olan tepkiyle İstanbulu almanın coşkusuyla bir Hiç’den Kahraman yaratmaya çalıştınız ama olmadı.. Geçmiş olsun sizlere..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!