Sözcü yazarından ilginç ‘Londra kumpası’ tezleri… ‘Kim o saklı FETÖ elemanı?’

“Kılıçdaroğlu'nun kazanamayacağını düşünerek, aday olmasını istemeyenler mi bu gezileri organize etti? Kim/ kimler bunlar? Kılıçdaroğlu adaylık yarışında “elenirse” bunlar kimi aday yapmak istiyor? Kim o saklı FETÖ elemanı?”

featured

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ABD’nin ardından İngiltere’nin başkenti Londra’ya yaptığı geziler tartışılmaya devam ediyor. ABD’ye bilim, teknoloji, insan hakları ve sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmeler gerçekleştirmek için gittiğini duyuran Kılıçdaroğlu, Londra turu için de “Temiz parayı bulup geleceğim” demişti. CHP lideri burada çeşitli yatırım şirketleri ve fon merkezleriyle görüşmeler yaptı.

Ancak kamuoyu, seçimler yaklaşırken bu gezilerde neyin hedeflendiğini anlayabilmiş değil.

Bu noktada Sözcü yazarı Soner Yalçın, ilginç tezler ortaya attı ve bu gezilerin aslında Kılıçdaroğlu’na kurulan kumpaslar olduğunu öne sürdü. Yalçın, “Kafamdaki soru şu: -Kılıçdaroğlu’nu bu gezilere kim ikna etti? Çünkü, bu iki dış gezi Kılıçdaroğlu’nun adaylığını güçlendirmedi aksine zayıflattı!” ifadelerini kullandı.

Yalçın şöyle devam etti:

“Kılıçdaroğlu’nun kazanamayacağını düşünerek, aday olmasını istemeyenler mi bu gezileri organize etti? Kim/ kimler bunlar? Kılıçdaroğlu adaylık yarışında “elenirse” bunlar kimi aday yapmak istiyor? Kim o saklı FETÖ elemanı?”

Soner Yalçın’ın yazısının satır başları şöyle:

“Günlerdir düşünüyorum. CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu’nun seçime birkaç ay kala ABD ve İngiltere’ye gitmesini psikolojik açıdan nasıl değerlendirmek gerekiyor?

Bu gezilerden hedeflenen nedir? Seçmenin davranışı, niyeti, duygusu ve en önemlisi kanaati bu gezilerle nasıl değiştirilecektir? Bu geziler seçmene ne vaat etti?

Keza: Tüm kamuoyu araştırmalarında ABD ve İngiltere’ye halkın güveni azalırken böyle bir gezinin maksadı nedir? En önemlisi size olan güveni de azaltmaz mı?

35 yıldır siyaseti takip eden bir gazeteci olarak kavrayamadım bu iki gezinin politik mesajını! Ki kimselerin anladığını da görmedim. O halde: Kılıçdaroğlu bu dış gezilere niçin çıktı/çıkarıldı?

FETÖ adayı ile bu yazdıklarımın ne ilişkisi olduğunu soruyorsunuz kuşkusuz.

Yazayım: Özellikle iktidara yakın kimi kalemlerin, siyasilerin “Kılıçdaroğlu gizlice FETÖ ile buluşmaya gitti” sözleri-yazıları temelsizdir. Bu tür yüzeysellikten kurtulamıyoruz. Ben tersini düşünüyorum! Kafamdaki soru şu: -Kılıçdaroğlu’nu bu gezilere kim ikna etti? Çünkü, bu iki dış gezi Kılıçdaroğlu’nun adaylığını güçlendirmedi aksine zayıflattı!

Elimde şüphe dışında hiçbir veri yok; sadece tümdengelim/ genelden özele metoduyla çözümlemeye çalışıyorum: Kılıçdaroğlu’nun kazanamayacağını düşünerek, aday olmasını istemeyenler mi bu gezileri organize etti? Kim/ kimler bunlar? Kılıçdaroğlu adaylık yarışında “elenirse” bunlar kimi aday yapmak istiyor? Kim o saklı FETÖ elemanı?

Benzeri bu sorular, “FETÖ’nün adayı kim” sorusunu sormama sebep oldu. Sahi, FETÖ’nün Türk siyasetine kumpas kurmaktan vazgeçtiğini mi sanıyorsunuz? Yanılırsınız… Şüphe duymayan hakikati bulamaz.”

Sözcü yazarından ilginç ‘Londra kumpası’ tezleri… ‘Kim o saklı FETÖ elemanı?’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 hafta önce

    KK nın her zaman yaptıkları ve söyledikleri aynı ve kimin takipçisi olduğu apaçık ,sayın Yalçın neyi arıyor ilginç.

  2. 3 hafta önce

    İktidar cenahının yazarımsı tiplerini dışarıda tutarak yazmak isterim: “halihazırda internette yazı yazan kişiler arasında en kişiliksiz, en omurgasız ve en güvenilmez olanı Soner Yalçın’dır!
    Yazılarını izleyin, lafı sürekli olarak dolandırır, bir gün ATATÜRK’ü övermiş gibi birkaç cümle kuarar, bir süre sonra ATATÜRK’ün din devleti kurmaya çalıştığından dem vurur,ATATÜRK’ü asılsız iddialarla suçlamaya çalışır, iktidara son dönemde aralıksız yağ yakmaktadır, birileri (*) tarafından sıkıştırılıyor olsa da, Haziran 22 ayında yazdığı; İsmailağa cemaatinin ölen şeyhi ve tarikatçılara yaptığı övgü asla unutulmaz vs.”
    Kılıçdaroğlu’nu hiç sevmeyiz ancak Soner Yalçın türünün en kötüsü!!!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!