Süleyman Soylu, hakkında çıkan haberlere sinirlendi: Siz deli misiniz!

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, son 10 ayda hakkında 550 olumsuz köşe yazısı yazıldığını belirterek gazetecilere yüklendi. Hakkında köşe yazısı yazan 3 gazeteciyi isim isim sayan Soylu, "Siz deli misiniz!" dedi. 

featured

7 yıllık İçişleri Bakanlığının ardından Haziran 2023’te koltuğunu Ali Yerlikaya’ya devreden Süleyman Soylu sessizliğini GDH TV’de bozdu.

Kısa bir fragmanı yayınlanan programda Soylu son 10 ay içinde hakkında yapılan 550 olumsuz köşe yazısına dikkat çekerek bu durumun ‘normal olmadığını’ savundu.

‘NEYE HİZMET ETTİKLERİNİN FAKINDA DEĞİLLER’

Kendi döneminde uyuşturucu kaçakçıları ve çetelerle mücadele edildiğini söyleyen Soylu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Son 10 ayda benim hakkımda 550 olumsuz köşe yazısı yazılmış, bu normal mi? 7 yıl İçişleri Bakanlığı yaptık, 33 saatte bir suç örgütü çökerttik. 1151 DEAŞ’lı terör örgütü mensubunu yakaladık.

Murat Ağırel, Timur Soykan ve Fatih Altaylı! Bu arkadaşlar neye hizmet ettiğinin farkında değil. Türkiye’de 2021 ve 2022’de hiçbir cinayet faili meçhul kalmamıştır. Türkiye bu 7 yıl boyunca 1050 ton uyuşturucu yakaladı.

Bunu yakalayan insanlara haksızlık değil mi? Türkiye suç örgütlerine nefes aldırmayacak şekilde güvenlik altyapısını kurmuştur.

‘DÜNYADA ARANAN KİMSE TÜRKİYE CUMHURİYETİ VAANDAŞI YAPILAMAZ’

Onların iddiasına göre herkes var bu işin içinde, tüm dünyanın gözü önünde biz bu iddiaları yapıyoruz ya siz deli misiniz! Dünyada aranan kimse Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yapılamaz.

Bir ülkenin İçişleri Bakanını aradığımda bana dedi ki ‘Burada asıl aktör ABD’dir, burada onun ikna edilmesi lazım’ Dünyanın hiçbir raporunda Türkiye’nin organize suçlarından, uyuşturucu suçlarından gri listeye alındığı söz konusu değildir böyle bir rapor yok.

Ben 7 yıl İçişleri Bakanlığı yaptım, devlet gözümün önünden geçti dünyayı da biliyorum Türkiye’yi de biliyorum. “

Süleyman Soylu, hakkında çıkan haberlere sinirlendi: Siz deli misiniz!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. brezilya’ya yazi gondermistin guvercinle, geldi mi haber suleyman efendi. Hani su izmir’e yanasmaya calisan bilmem kac ton uyusturucu yuklu gemi icin. 7 yil cok isler yaptin, belki gozunden kacmistir diye soyledim.

  2. Tayyip ve onun perde arkasındaki efendilerinin, Süleyman Soylu’yu harcayacağı daha pandemi sürecinin başında belliydi. Yine de iyi dayandı. Bundan sonraki süreç itibarını bitirmek ile geçecektir. Reis şerik kabul etmez, aksini iddia eden Muhsin Yazıcıoğlu’nun kaderinden ders çıkarsın, Fatih Erbakan’ı da yakından takip etsin.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!