Süleyman Soylu’dan Ekrem İmamoğlu açıklaması

Süleyman Soylu: Yargı süreci devam ediyor. Kendi içlerindeki bir tartışmada bunu basamak olarak kullanıp öne geçmeye çalışıyorlar.

featured

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Ekrem İmamoğlu’nun yargılanmasına yönelik açıklama geldi. Süleyman Soylu açıklamasında, “Yargı süreci devam ediyor. Kendi içlerindeki bir tartışmada bunu basamak olarak kullanıp öne geçmeye çalışıyorlar” dedi.

AHMAK DAVASI

İmamoğlu, 30 Ekim 2019’da Fransa’nın Strasbourg kentinde düzenlenen Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde bir konuşma yaptı. İBB Başkanı konuşmasında ‘iktidarın İstanbul’da seçimi, YSK kararı ile iptal ettirerek kazanmak istediğini’ savundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise 4 Kasım 2019’da İmamoğlu’nu kastederek “Avrupa Parlamentosu’na gidip, Türkiye’yi şikayet eden ahmağa söylüyorum. Bunun bedelini bu millet sana ödetecek. Bu iş bu kadar bedava değil” açıklamasını yaptı.

İmamoğlu aynı gün İstanbul’da gazetecilere yaptığı açıklama sırasında Soylu’nun bu sözlerinin hatırlatılması üzerine, “31 Mart’ta seçimi iptal edenler, ve dünyada, Avrupa’da onların gözünde nereye düştüğümüz noktasında, o olan biten şeylere baktığımızda, tam da 31 Mart’ta seçimi iptal edenler ahmaktır, önce oraya bir odaklansın” ifadelerini kullandı.

SOYLU DAVA İÇİN NE DEMİŞTİ?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Kasım ayında yaptığı açıklamada, kendisinin veya bakanlığının dava ile bir ilgisinin bulunmadığını savundu. Soylu, “Bana açılmış bir dava değil. Benim açtığım bir dava da değil. Hatta İçişleri Bakanlığı ve bağlı hiçbir birimi de bu dava ile hukuken ilgili değil” dedi. “Konunun, kullanılan ifadenin muhatabı YSK tarafından yargıya taşındığını” belirten Soylu, şu ifadeleri kullandı:

“Bu davanın yargılaması sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, dava konusu ifadesiyle şahsımı, yani İçişleri Bakanı’nı kastettiğini söylemiş, yani hakareti bana yöneltmiş. Ben de kendisi hakkında bu ifadesinden dolayı ayrıca bir şikayette bulundum. Bu şikayet, YSK ile olan davadan ayrı olarak İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nda devam ediyor.”

Süleyman Soylu’dan Ekrem İmamoğlu açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

 1. 2 ay önce

  AKP iktidar olarak muhalefetin adayini secmis oldu: “Ekrem Imamoglu”

  Vaktinde Erdogan bi siir yüzünden nasil Basbakan olduysa Imamoglunu bu yol ile Aday yaptilar.

  Neticede “Mansur Yavas”a karsi Erdogan kesin kaybederdi (30% oy alamazdi) ama HDP/Bati Dostu Ekreme karsi daha yüksek oy alir (en az 45%)… Bu tür stratejileri Medya acik acik konusmali.

 2. 2 ay önce

  Melek yuzlu, kibar, alcak gonullu ve durust baskanim aciklama yapmis.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!