Süleymancılardan haberimiz için ‘kaldırt’ tehdidi: Bir muskalık canın var!

Süleymancılar Cemaati lideri Alihan Kuriş ve Fazilet Yapı şirketi yöneticilerine yönelik İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca ‘nitelikli dolandırıcılık’ ile ‘tehdit, şantaj’ suçlarından iki ayrı soruşturma yürütüldüğünü Veryansın Tv’de yazmıştık. Süleymancıların, şikayetçi T.A'yı haberimizi kaldırtması için tehdit ettiği ortaya çıktı. Savcılığa sunulan ek şikayet dilekçesi dosyaya girdi.

featured

GAMZE ÇINLAR/ VERYANSIN TV

Ümraniye’de yaşayan T.A, savcılığa sunduğu suç duyurusu dilekçelerinde, ailesiyle birlikte 2018 yılında Fazilet Yapı Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti ve Fazilet Gayrimenkul Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti üzerinden topraktan satış konut alımı yaptığını ve peşin ödediği parası karşılığında bugüne kadar kendisine ne bir daire teslim edildiğini ne de ödediği ücreti geri alabildiğini anlatmıştı. Yaşadığı mağduriyeti gidermek için Süleymancılar cemaati içinde yönetici konumda olduklarını iddia eden firma yöneticileri ile defalarca iletişime geçmesine rağmen bir sonuç alamadığını aktaran T.A, hakkını aramaya çalıştığı sırada tehdit ve şantaja maruz kaldığını ifade etmişti.

Kamuoyunda kendilerini ‘Süleymanlılar’ olarak dillendiren ve ‘Süleyman Hilmi Tunahan Cemaati’ diye bilinen, Süleymancılar lideri Arif Ahmet Denizolgun’un vefatından sonra görevi devralan Alihan Kuriş (Ali Erhan Kuriş) de şikayet edilen isimler arasında yer almıştı. Suç duyurusu dilekçeleri üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca ‘nitelikli dolandırıcılık’ ve ‘tehdit ve şantaj’ suçlarından iki ayrı soruşturma başlatılmıştı.

Veryansın Tv’nin 14 Kasım 2022’de yayınlanan haberi üzerine mağdur T.A’nın ‘haberi kaldırtması’ için tehdit edildiği öğrenildi.

‘BİR DAHA ALİHAN’IN ADINI AĞZINA AL BAK NE OLUYOR’

T.A, 29 Kasım 2022’de soruşturma savcılarına sunduğu ek şikayet dilekçesinde, olayın haberleştirilmesinden sonra yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Şikayetime konu şüphelilerden kendisini Süleymancılar cemaatinin yöneticisi Alihan Kuriş’in yardımcısı ve cemaate ait kermeslerden sorumlu yönetici olarak tanıtan Fazilet Yapı şirketinin de sahibi H.H isimli şahıs ile 28 Kasım 2022 Pazartesi günü Saat:16:20’de Ümraniye …. Mahallesindeki evimin birkaç sokak arkasındaki … sokakta yolda birden bire karşıma çıktı. Belki de kendisi tarafından takip ediliyordum… Makamınızca yürütülen suç duyurusundan bile rahatsız olmayan ve umursamayan bu şahıs medya haberlerinden rahatsız olmuş. Zira şahsıma doğru yürüyerek basında çıkan haberlerden bahsederek neden böyle bir şey yaptığımı sordu. Ve bana: ‘Ulan oğlum sen adam olmayacak mısın?, akıllanmayacak mısın?, sen bizim başımızı belaya mı sokacaksın?, Alihan’ı ne diye söylüyorsun lan, sen bir daha onun adını ağzına al bak ne oluyor’ dedi ve üzerime yürüdü. İki elini kullanarak sağ ve sol omuzlarımı avuçlamak suretiyle sıkarak beni salladı.”

‘SEN BİZİM KİM OLDUĞUMUZU YAKINDA GÖRECEKSİN’

“Beni tahrik etmek ve haklı olduğum halde mücadelemin içinde beni haksız konuma düşürmeye çalıştıklarını bildiğim için temkinli hareket ettim” diyen T.A, şunları kaydetti:

“Kendisine saygılı bir şekilde amacımın, cemaati ve kendileri tarafından bana yaşattıkları mağduriyetin artık son bulması ve özellikle de bizim gibi diğer mağdurların da hakkını savunmak için mücadele verdiğimi söyledim. ‘Kaldıki Cemaatinizin lideri Alihan Kuriş ismini sen bana verdin. Her defasında bana Alihan Kuriş’in yardımcısı olduğunu sen söyledin. Yoksa ben Alihan Kuriş’i nereden tanırım?’ dedim. Ve ellerini üzerimden çekmesini söyledim. ‘Sen hem bizi mağdur edip dolandıracaksın hem de kalkıp tehdit ile üzerime yürüyüp darp etmeye çalışacaksın öyle mi? Açıklama yapmaktan korkan tüm mağdurların sesi olacağım’ dedim.

Bu sözlerim karşısında şüpheli şahsıma karşı tehditler savurmaya başladı. ‘Sen bizim kim olduğumuzu yakında göreceksin.’ diyerek, çirkin bir tehditte bulundu.”

‘HABERLERİ KALDIRT, BEN ZATEN ALZHEİMER’IM’

“’Basında çıkan haberleri kaldırmam gerektiğini ve eğer bu haberleri kaldırtmazsam aksi halde alacağımız olan konut dairesini veya ödemesinin iadesini alamayacağımı’ söyledi” diyen T.A, dilekçesinin devamında şu ifadeleri kullandı:

“Bana şöyle dedi: ‘Oğlum ben zaten Alzheimer’ım bana hiçbir şey olmaz. Olan sana olur.’ Bende kendisine ‘bekle kaçma polisi arayacağım’ dedim bunun üzerine hızla oradan kaçtı. Kaçarken bende arkasından seslenmek zorunda kaldım ve kendisine; “devletime sığındım, ben devlete ve yargıya güveniyorum dedim. Haberlerin kaldırılması için de asla böyle bir şey yapmayacağım ve hatta şu an yaptığın bu tehdit ve çirkin şantajı da savcılığa mutlaka bildireceğim. Ve aynı zamanda ilgili haber yetkililerine de ileteceğim” dedim.”

‘Bİ MUSKALIK CANIN VAR’

T.A, dilekçesinin devamında kendisini tehdit ettiğini öne sürdüğü H.H’nin ise “Ulan oğlum Bi’ muskalık canın var!” diye seslendiğini belirterek, şöyle devam etti:

“Toplum içinde sihir ve büyü anlamına gelen ve dinimizin de yasakladığı öldürücü ve hayat fonksiyonlarını devre dışı etmek suretiyle felç edici olarak bilinen ‘Metafizik suikastı’ eylemini kastederek beni yine ölümle tehdit etti…Vahim olan bu durumu avukatıma bildirerek ne yapmam gerektiğini kendisine sorduğum da: ‘Şimdi sen polisi ara diyeceğim ama geçenki tehditte de aramıştın ki, her herhangi bir olumlu yanıt alamadığın gibi, yetkili kolluklar tarafından şüpheli veya şüphelilere yaptırım da olmadı. Bu nedenle bence sen bir ek dilekçe hazırla ve başından geçenleri not al ve tarih ile saate dikkat et. Sabah da gider direkt mevcut savcılığa verirsin’ dedi.”

‘UZAKLAŞTIRMA KARARI VERİLSİN’

T.A, dilekçesini şu sözlerle tamamladı: “Nitelikli dolandırıcılık ile bizi dolandıran ve tehditler üzerinden bizleri halen de korkutmaya çalışarak haklı bu mücadelemizden caydırmak isteyen şüpheli ve şüphelilerden şikayetçiyim. Çocuklarım başta olmak üzere ailem ve kendi can güvenliğimiz ile ilgili korku ile halen endişe içindeyiz. Tüm bu yaşanan nedenlerden dolayı, ‘Ailem, çocuklarım ve şahsıma yönelik ölümle sonuçlanabilecek risklere karşı şüpheliler hakkında uzaklaştırma kararı verilmesini ve haklarında kamu davası açılmasını talep ediyorum.”

DAHA ÖNCE TEHDİT NOTU ALMIŞTI

Öte yandan, T.A ilk suç duyurusu dilekçelerinde Ümraniye’de bir AVM içerisinde “yanlış yerde saf tutuyorsun” ve çocuklarının isimleri ile okudukları okullarının yazılı olduğu bir tehdit notu aldığını savcılığa bildirmişti.

Süleymancılardan haberimiz için ‘kaldırt’ tehdidi: Bir muskalık canın var!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

9 Yorum

 1. 2 ay önce

  Al sevenler cemaati. Al lari bol olmasin, cocuklari sevenleri vardir.

 2. 2 ay önce

  Gamze Çınlar hanıma tarafsız yayın ilkesince toplumu doğru bilinçlendiren haberleri için tebrik ederiz

 3. 2 ay önce

  Gamze hanımı tebrik ediyoruz. Bu denli haberler cesaret ister!!!!!

 4. 2 ay önce

  Yaşatılan mağduriyetlerin artık son bulması insanların usulsüzlüklerine dinî alet etmesi, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın düşünce dönemlerinin Sina ermesi için özellikle de diğer mağdurların da hakkının sesi olacaksınız
  Emeklerinize sağlık

 5. 2 ay önce

  Ülkemizde faaliyet gösteren * dikkat başka bir islam ülkesi değil, kurucumuz tarafından laik sistem üzerinde kurulmuş olan ülkemizde faaliyet gösteren * Süleymancılar adı verilen bu dini cemaat yapısının, gerek vatandaşı finansal açıdan dolandırma ötesi parasına çökme eylemi, gerekse sonrasında sergiledikleri davranışları ele alınarak, “Allah’ın varlığı, islam dininin ne ifade ettiği, islamın Süleymancılar adlı cemaate ilkesel olarak nasıl yaklaştığı, bu kanunsuzluklarının dinin temel amentüsüne uyup uymadığı vs.” konularda sorgulanması gerektiğini düşünüyorum!!!

 6. 2 ay önce

  Gamze hanım tebrikler

  Toplumsal soruna gösterdiğiniz hassasiyetinize takdire şayan

 7. 2 ay önce

  Önemseyen emeklerin sayesinde
  Dini kullanarak insanlara yapılan usulsüzlük ve haksızlıklar devrinin sona ermesine vesile olacaktır

 8. 2 ay önce

  Alihan Kuris denen kisi samimi ve iyi niyetli ise yapmasi gereken H.H isimli sahsin aklini almak ve T.A ‘dan ozur dileyerek magduriyetini gidermektir. Allah korkusu olani birak insan olanin yapacagi budur. Ulan coluk cocuk uzerinden insani tehdit etmek nedir. Bu kadar mi kapasiteniz.

 9. Korkmamak, bu ahlaksızlardan daha cesur olmamız gerekiyor.
  Büyük olasılık sadece TA değil, üçkağıt yapılan başkaları da vardır, onlar da cesur olmalı yargıya gitmeliler..
  Hukuk onları kollar diye düşünmeyin, kayda girsin yeter, illa ki dürüst hukuk adamlarımız, yargıçlarımız olacaktır, vardır.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!