Seslendirme sanatçısı Sungun Babacan hayatını kaybetti

Türkiye'nin en önemli seslendirme sanatçılarından Sungun Babacan hayatını kaybetti.

featured

Türkiye’nin önde gelen seslendirme sanatçılarından Sungun Babacan, 63 yaşında hayatını kaybetti. Sungun Babacan’ın uzun zamandır hastanede tedavi görüyordu.

Babacan, Tom Cruise ve Tom Hanks’in yanı sıra Batman, Süpermen gibi birçok sinema filminin ve reklamın seslendirmesini de yapmıştı.

SUNGUN BABACAN KİMDİR?

Sungun Babacan, meslek yaşamına Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT)’nda seslendirme yaparak başladı. 1980’li yılların ortalarında TRT’de Cumartesiden Cumartesiye adlı programın sunuculuğunu yaptı. Birçok sinema filmi ve dizide ünlü oyuncuların seslendirmesini yapan Sungun Babacan, uzun yıllar çeviri ve seslendirme yönetmenliği yaptı. İki büyük kuruluşun kurumsal sesi olmasının yanı sıra halen televizyon filmleri ve çoğunlukla reklam seslendirmesi yapmaktı.

Aynı zamanda Riot Games’in yayıncılığını ve yapımcılığını üstlendiği League of Legends adlı oyunda Lucian isimli şampiyonu seslendirdi.

Başlıca Seslendirme Çalışmaları: Christian Bale / Batman Begins, Christopher Reeve / Superman, Tom Hanks / Forrest Gump, Tom Cruise / Mission: Impossible ve John Travolta / Pulp Fiction.

Seslendirme sanatçısı Sungun Babacan hayatını kaybetti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Çok üzüldüm, seslendirme sanatçıları perdenin arkasında ama zihnimizde silinmez yerler bıraktılar.mekanı cennet olsun

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!