Sürekli yanan aileye metafizik şaklabanlık! Hem kızdıran hem güldüren görüntüler…

Afyonkarahisar'da, son bir ayda oturdukları 3 ev ve köy odası peş peşe yanan aile, kendisine 'metafizik uzmanı' diyen Salih Memişoğlu ile görüştü. Devamında hem güldüren hem kızdıran görüntüler ortaya çıktı.

Afyonkarahisar’da, son bir ayda oturdukları 3 ev ve köy odası peş peşe yanan aile, kendisine “metafizik uzmanı” diyen Salih Memişoğlu ile görüştü. Bir tabağın içerisinde defne yaprağı ve kağıt yakan Memişoğlu, bu büyüyle beraber bir daha ailenin evinde yangın çıkmayacağını iddia etti. Devlet yetkililerinin bu şaklabanlığı seyretmesi tepki çekti.

Afyonkarahisar’ın merkeze bağlı 3 bin 200 nüfuslu Beyyazı beldesinde çiftçilik yapan Fehmi Gümüştaş (51), eşi, oğlu, gelini ve 4 torunuyla oturduğu evin kilerinde 18 Eylül akşamı yarım saat arayla prizlerin alev almasıyla yangın çıktı. Ardından bir ay boyunca kaldıkları 3 ev, bir samanlık, bir köy odası yandı. Aile fertlerinin giysilerinin de yandığı iddia edildi.

BELEDİYE BAŞKANI İTFAİYE ARACI GÖNDERDİ

İstanbul’da ikamet eden ve kendisine “metafizik uzmanı” Salih Memişoğlu, Gümüştaş ailesini ziyaret etti. Ziyaret öncesi Gümüştaş ailesinin kaldığı konteynere belde halkı akın etti. Beyyazı Belediye Başkanı Asım Altıntaş da olası yangına karşı itfaiye aracını ve görevlilerini Gümüştaş ailesinin evinin önünde hazır bulundurdu. Başkan Altıntaş, “metafizik uzmanı” Memişoğlu ile ailenin yaşadığı konteynere geldi. Burada kendisini bekleyen Gümüştaş, aile fertleri ve belde sakinleri tarafından karşılanan Memişoğlu, “Korkulacak ve büyütülecek bir şey yok aslında. Kur’an-ı Kerim’de cinlerden bahsedilir. İnsanlar arttıkça, nesil arttıkça o varlıklar da artıyor. Bunları yapanlar cinler ve hanımefendiyi kullanıyorlar. Onun üzerinde yoğunlaşan enerjiyle yangın çıkıyor. İnşallah bugün bu iş sona erecek. İçeride bir kağıt yakacağım ve bir daha böyle bir şey olmayacak” iddiasında bulundu.

UĞULTU KESİLMİŞ!

Medine Gümüştaş ise metafizik uzmanı Memişoğlu gelmeden önce giydiği elbiselerin 2 kez tutuştuğunu söyledi. Gümüştaş, “Daha öncesinde çok oluyordu yangınlar ama hocamız müdahale edince çok azaldı. Kulağımda bir uğultu vardı. İstanbul’da hocamın yanına gittim. Uğultu kesildi. Şu an rahatım” dedi.

İÇERİSİNDE DEFNE YAPRAĞI BULUNAN TABAĞA YAZDIĞI KAĞIDI BIRAKTI

Konuşmaların ardından Salih Memişoğlu, Medine Gümüştaş’ın kaldığı evin kapısı önünde eline aldığı bir değnekle kapının etrafını çevreledi. Daha sonra Medine Gümüştaş, eşi Salih Gümüştaş, kayınvalidesi Emine Gümüştaş ve Memişoğlu konteynere girdi. Memişoğlu beyaz bir kağıda kalemle bir daire çizdi. Daha sonra Medine Gümüştaş’ın sağ elinde parmaklarının üzerine Memişoğlu kendi parmağını koydu. Ardından kağıda bir isim yazan Memişoğlu, içerisinde defne yaprağı bulunan tabağa yazdığı kağıdı yakarak bıraktı. Bir daha Gümüştaş ailesinin evinde yangın çıkmayacağını iddia eden Memişoğlu, aileyle görüştükten sonra beldeden ayrıldı.