Suriye operasyonu konuşulurken İran’da dikkat çeken üçlü zirve

Türkiye’nin Suriye’ye operasyon hedefi konuşulurken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, 19 Temmuz'da İran'ın başkenti Tahran'da bir araya gelecek.

featured

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine yönelik bir askeri operasyon hazırlığı içerisinde olduğuna dair Ankara’dan açıklamalar gelirken İran’da dikkat çeken bir zirve yapılacak.

Kremlin Sözcüsü Peskov’un açıklamasına göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, 19 Temmuz’da İran’ın başkenti Tahran’da buluşacak.

Görüşme Astana süreci kapsamında yapılacak.

Ayrıca liderlerin ikili görüşmeler yapması da bekleniyor.

İRAN’DAN GELEN AÇIKLAMA DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Erdoğan’ın ziyareti öncesi İran’ın yarı resmi Fars Haber Ajansı’nın haberine göre İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, ülkesinin Şam ile Ankara arasında barışı tesis etmek ve sorunları çözmek için çaba sarf ettiğini söylemişti.

Abdullahiyan, “bu noktada önemli görevlerden birinin Türkiye’nin Suriye’nin bazı bölgelerindeki özel askeri operasyonlarını araştırmak ve tartışmak” olduğunu ifade etmişti.

thumbnail
İlişkili Haber

Gündem Esad mı? Erdoğan İran’a gidiyor

Suriye operasyonu konuşulurken İran’da dikkat çeken üçlü zirve

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

  1. 5 ay önce

    bakalım amerikanın hegamonyasını kırabilecekler mi

  2. 5 ay önce

    ABD karşısında İran ve Rusya ile ittifak kurmak, çakal elinden kurda bel bağlamaya benzer. Türkler dünyada iki büyük kinli düşmanı var, birisi İran ve ikincisi Rusya.

  3. 5 ay önce

    Rusyanın yerinde olam erdoğana güvenmem, suriyede fıratın doğusunu çoktan Amerika ve pkk ya verdi bile, ön perdeden mücadele eder gibi görünmesi sadece türk milletini uyutmak için.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!