Suriye sınırına yürüyen Ümit Özdağ’a: Tek gelin, basın da gelmesin

Suriye sınırında basın açıklaması yapmak isteyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a geçiş izni belgesi talep edilerek izin verilmedi. Yaşananların ardından açıklama yapan Özdağ, "Gerekirse yürüyerek sınıra gideceğimizi ifade edince Kilis Emniyet Müdürü "Ben sizi aracımla götüreyim" dedi. Heyetteki diğer arkadaşlarımız burada bizi beklerken, biz Kilis Emniyet Müdürümüzle birlikte Öncüpınar Sınır Kapısı'na gittik." ifadelerini kullandı.

featured

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kilis’e geldi. İlk olarak parti binasına gelen Özdağ, daha sonra kent merkezinde esnafı ziyaret etti. Özdağ, daha sonra Öncüpınar Sınır Kapısı’na giderek, basın açıklaması yapacağını duyurdu. Sınıra hareket eden Özdağ ve beraberindekiler, yol üzerinde barikat oluşturan polisler tarafından durduruldu. Burada güvenlik gerekçesiyle sınır hattına gidişe izin verilmeyeceğinin söylenmesiyle kısa süreli gerginlik yaşandı.

‘SÜLEYMAN SOKMAYIN EMRİ VERDİ’

Bu sırada bölgeye gelen Kilis İl Emniyet Müdürü Ahmet Kurt, Ümit Özdağ ile görüştü. İkili arasındaki şu diyalog dikkati çekti:

Ümit Özdağ: Beni durduramazsınız. Herkes kalsın, ben yürüyeceğim.

Emniyet mensubu: Hocam beraber yürüyelim ama kimse gelmesin.

Ümit Özdağ: Beraber yürüyelim, kimse gelmesin.

Emniyet mensubu: Basın da gelmesin, lütfen benim birliklerimi deşifre etmeyin.

Ümit Özdağ: Süleyman sokmayın emri verdi…

Emniyet mensubu: Hayır hayır hayır… Tamamen inisiyatif benim.

‘YAPMIŞ OLDUKLARININ HUKUKTA YERİ YOK’

Görüşmenin ardından Emniyet Müdürü Kurt ile Özdağ, otomobil ile Öncüpınar Sınır Kapısı’nın bulunduğu bölgeye gitti. Bir süre yalnız gittiği sınır hattında inceleme yaptıktan sonra partililerin yanına dönen Özdağ, uygulamanın yasaya aykırı olduğunu ifade etti.

“Değerli Türk milleti, biraz önce gördüğünüz gibi Kilis’ten Öncüpınar Sınır Kapısı’na giderken polis tarafından durdurulduk ve sınır kapısına izinsiz gidemeyeceğimiz ifade edildi. Değişik güvenlik gerekçeleriyle böyle bir uygulama yaptıklarını söylediler. Ancak Suriye tarafına geçme izni olan araçların geçebileceği ifade edildi.” diyen Özdağ, açıklamasına şöyle devam etti:

“Bizi durduran emniyet güçlerinin başında Kilis Emniyet Müdürü vardı. Kendisini yıllar önceden tanırım, o da beni tanır. Çünkü polis akademisinde iki dersine girdim. Anayasa Hukuku ve İnsan Hakları Hukuku derslerini benden aldı ve sevdiğim bir öğrencimdi. Gayet nazik davrandılar ama yapmış oldukları uygulamanın hukukta yeri olmadığı açık. Biz de sayın bakanım Şükrü Sina Gürel ile gerekirse yürüyerek sınıra gideceğimizi ifade edince Kilis Emniyet Müdürü “Ben sizi aracımla götüreyim” dedi. Heyetteki diğer arkadaşlarımız burada bizi beklerken, biz Kilis Emniyet Müdürümüzle birlikte Öncüpınar Sınır Kapısı’na gittik. Ve orada gözlemlerde bulunduk.

‘ZAFER PARTİSİ’NE YÖNELİK HUKUK DIŞI UYGULAMALARI DEVAM EDİYOR’

Açık olan şu İçişleri Bakanı, pardon, ‘Suçişleri’ Bakanı Süleyman Soylu’nun Zafer Partisi’ne yönelik hukuk dışı uygulamaları devam ediyor. Polise, jandarmaya uygulaması suç olan emirler veriyor. Kilis Emniyet Müdürü, iyi bir polis. Hukukun ne olduğunu biliyor. Burada yapılan uygulamanın da hukuk dışı olduğunu, bir parlamenteri Türkiye toprakları üzerinde herhangi bir yere gitmekten alıkoyamayacağını biliyor. Fakat buna rağmen üzerinde böyle bir baskı var. O baskıyı şık bir şekilde kırmanın yolunu buldu. Kendisine teşekkür ediyorum.”

 

Suriye sınırına yürüyen Ümit Özdağ’a: Tek gelin, basın da gelmesin

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    Adalet Adalet Adalet ümit hocaya da adalet

  2. 2 ay önce

    Ümit Özdağ Türk anayasasını ve Türk milletini korumakta ve buna karşı olanlara göğsünü siper etmektedir. Askerimiz, polisimiz başımızın tacı. Bugün engellemeye çalıştığınız Ümit Özdağ ve Zafer Partisi yetkilileri göreve geldiklerinde siz de rahat bir nefes alacaksınız. Çünkü asli görevinizi yani sınırın diğer tarafından ülkemize geçiş yapılmamasını sağlayacaksınız ve kimsenin değil yeniden Türk milletinin askeri ve polisi olacaksınız. Yaşasın Türk Cumhuriyeti ve Türk anayasası. Var ol Türk askeri, var ol Türk polisi. Atatürk’ün izinden gidenlere bin selam olsun.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!