Suriyelilerin sayısını verdi… Soylu’dan ‘gönüllü dönüş’ açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "502 bin kişi gönüllü olarak ülkesine döndü." açıklaması yaptı.

featured

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’da Karadeniz Dernekler Federasyonu kahvaltısında konuştu. “Son 6 yılda 2 milyon 600 bin kişinin sınırdan girmesi engellendi. Türkiye kaçak göçmeni yakalıyorsa kendi ülkesine gönderiyor” diyen Soylu, 502 bin kişinin gönüllü olarak ülkesine döndüğünü belirtti.

Soylu’nun açıklamaları şöyle:

Biz onlara itimat etseydik. Kendi teröristlerini büyüttüklerini bekleseydik orada bir devletin olduğunu görürdük.

2019 seçimlerinde de bunu köpürttüler. Şimdi seçim yaklaşıyor yine gündeme getiriyorlar. Şu ana kadar 502 bin kişi geri döndü. Geri döndüğü bölgeler, bizim güvenli yaptığımız bölgeler. Bunu yapmazsak kim gider. Türkiye çok doğru bir politika ortaya koydu.

Ağrı, Van, Iğdır sınırında taş vardı. İran’la konuşarak sınır duvarları yaptık, aynısını aşağıda yaptık. Son 6 yılda 2 milyon 600 bin kişinin sınırdan girmesi engellendi. Türkiye kaçak göçmeni yakalıyorsa kendi ülkesine gönderiyor.

Suriyelilerin sayısını verdi… Soylu’dan ‘gönüllü dönüş’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 ay önce

    Senin işin kendi ülkeni güvenli yapmak. Elin oğlununkini değil. Esad ile anlaşırsin, güvenceye alırsın ve yollarsın. Esadin hayır deme gibi bir durumu zaten yok. Nüfusun yarısı bizde.

  2. Sn. Soylu gönüllü ne demek, bu nasıl bir şey. Koca Devlet milletin gönlüne mi bakacak, askere alırken, milletin evladı gönüllü mü parçalandı dağlarda, kolunu verdi, bacağını bıraktı, canını verdi. Bu neyin kafası.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!