Susurlukçu Sedat Bucak’tan ‘Akşener’ açıklaması

Meral Akşener'in ziyaretinin ardından yeniden siyasete döneceği söylentileri gündeme gelen Bucak aşireti lideri Sedat Bucak, siyaseti bıraktığını ancak diğer kardeşlerinin siyasete girmek istemesi halinde destek olacağını söyledi. Akşener için “dava arkadaşım” diyen Bucak, Akşener'den hep “abla” diye bahsettiğini ifade etti.

featured

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Şanlıurfa Siverek’te ziyaret ettiği Bucak aşireti lideri, Susurluk davası sanığı, eski DYP Milletvekili Sedat Bucak’ın yeniden siyasete döneceği iddia edilmişti. Hatta Akşener’in Bucak’a milletvekilliği teklif ettiği iddiaları gündeme gelmişti. Bucak tartışma yaratan ziyaretle ilgili “Aktif siyaseti bıraktım. Meral Hanım’la sadece eski günleri yad ettik” dedi. Sedat Bucak, siyasetle değil organik tarımla uğraştığını söyledi.

19, 20 ve 21’inci dönemde DYP Şanlıurfa milletvekili olarak TBMM’de bulunan Bucak, evinde ziyarete gelen Meral Akşener ile hiç siyaset konuşmadıklarını, sadece geçmişi yad ederek, kahve içtiklerini söyledi.

Siyasetten çekildiğini ve Akşener’in ziyaretinin dostane olduğunu vurgulayan Bucak, “Ben 3 dönem DYP’den milletvekili olarak siyaset yaptım. Ardından hiçbir partiden aday olmayarak, siyasetten elimi, kolumu çektim. Aktif siyaseti bıraktım. Ben kendime burada yeni bir dünya kurdum. Siverek’te kendi köyümde doğa ve bahçeyle ilgileniyorum. Bütün gün burada zamanımı geçiriyorum. Modern ve organik tarımla uğraşıyorum. Bildiğiniz gibi eski siyaset ve dava arkadaşımız Meral Akşener, bizi ziyaret etti. Bu ziyaret beni çok mutlu etti. Geçmişteki arkadaşlığımızı ve siyaseti yad ettik. Ona hep ‘Abla’ diyorum. Yaşadığım köyümdeki bahçemizi ona gezdirdim, çok sevdi burayı. Daha sonra buraya özel olarak geleceğini söyledi. Hiç güncel siyaset konularına girmedik ve konuşmadık” diye konuştu.

Bucak, kendisi dışında kardeşlerinin siyasete girmek istemesi halinde destek vereceğini de sözlerine ekledi. (DHA)

Susurlukçu Sedat Bucak’tan ‘Akşener’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

  1. 6 ay önce

    Hangi davanın arkadaşlığı bu? Susurluk davası mı?

  2. 6 ay önce

    Kirli ilişkiler devam ediyor. Mafya devlet ilişkileri bitmiyor.

  3. 6 ay önce

    FETÖ öncesi Gladyo unsurları. Meral Akşener’in Tansu Çiller dönemini hatırlamak lazım her zaman için. Karşımıza çıkardığı adama bak. Abdullah Çatlı ile aynı arabadan çıkan Sedat Bucak. Yazıklar olsun.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!