Sütaş İsrail malı mı? Sütaş kimin?

İnsanların firmalara güven duymadığı ve küresel sermayenin savaşlara fon sağladığı bu dönemde vatandaşlar bu sürece boykotla ortak olmak istemiyor. Özellikle insanların İsrail-Filistin savaşıyla birlikte hassasiyet kazandığı boykotlar, her firmayı sorgulatır hale getirdi. Peki Sütaş, İsrail malı mı? Sütaş’ın gizli ortakları var mı? Sütaş kimin ve nerede üretim yapıyor?

Sütaş hangi ülkeye ait

İsrail-Filistin savaşıyla birlikte vatandaşların boykot istemleri de giderek alevleniyor. Pek çok firmanın İsrail ile ilişkisinin olup olmadığı sorusu vatandaşlarda soru işareti olarak kalıyor.

SÜTAŞ HANGİ ÜLKEYE AİT?

Ulusal ve uluslararası düzeyde tanınır bir firma olan Sütaş, 1975 yılında Sadık Yılmaz tarafından Bursa’da kurulmuş olsa da aslında kökleri daha eskiye dayanır. Bursa’nın Karacabey ilçesinde bulunan Uluabat köyünün muhtarı Celaleddin Yılmaz 1958 yılında bölgede süt ihalesini alır. Sütaş’ın bugünkü yerlerini alan Celaleddin Yılmaz 1968 yılında bir imalathane kurarak inek sütünden kaşar peyniri imal etti. Ürettiği kaşar peynirlerini Yılmaz Kaşarları ismiyle 1961 yılında Beşiktaş ve Aksaray’da satışa sundu. Ayrıca Migros’taki ilk kaşar peyniri satışını da bu vesileyle gerçekleştirdi.

Kökenleri Celaleddin Yılmaz’ın kurduğu imalathane olan Sütaş, 1975 yılında oğul Sadık Yılmaz tarafından kuruldu. Sütaş’taki dönüm noktalarından birisi ise 1989 yılında Sadık Yılmaz’ın oğlu Muharrem Yılmaz’ın şirketin genel müdür olmasıydı. Sadık Yılmaz’ın 2005 yılındaki ölümüyle Muharrem Yılmaz, Sütaş’ın yönetim kurulu başkanlığına geldi.

Sütaş, üretimi Türkiye’de Karacabey’de, Bingöl’de, Aksaray’da, Tire’de ve yurt dışında ise Makedonya’da üretim yapan Türkiye’ye ait bir firmadır.

2019 yılında 3.8 milyar TL cirosu olan Sütaş, Türkiye’ye ait bir firma olup dünyaya da ürünleri yayılan bir başarı tablosuna sahiptir.

SÜTAŞ İSRAİL’E Mİ AİT?

Sütaş, İsrail’le bağlantılı olmayıp Türk sermayeli ve Türkiye’ye ait bir firmadır.

Sütaş İsrail malı mı? Sütaş kimin?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!