Suudi Arabistan’da üç Türk vatandaşı hakkında idam kararı

Hatay’ın Samandağ ilçesinden çalışmak için Suudi Arabistan’a giden 3 işçi hakkında idam kararı verildi. İdam kararı ile ilgili Türkiye’nin devreye girdiği belirtildi.

featured

Samadağ ilçesinden Suudi Arabistan’a çalışmaya giden  Mehmet ve Anıl Binicioğlu kardeşler ile Ertan Özçelik, “uyuşturucu ticareti yaptığı” iddiasıyla yargılandıkları davada haklarında idam kararı verildi. 3 işçi hakkındaki idam kararı eylül ayında ailelerine tebliğ edildi.

Gazete Duvar’dan Burcu Özkaya Günaydın’ın haberine göre, işçilerin aileleri Hatay milletvekilleri aracılığıyla sorunun çözümü için çabalıyor. AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ve CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, idam kararı verilen işçiler için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşerek dün Meclis’te bir açıklama yaptı.

Suudi Arabistan’da idamla yargılan 12 kişinin Türkiye’ye getirilmesini sağladıklarını belirten CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, 3 vatandaş için de görüşmeler yapıldığını, durumu takip ettiklerini söyledi.

‘ERDOĞAN SUUDİ YETKİLİLERLE KONUŞTU’

Topal’dan sonra söz alan AKP’li Hüseyin Yayman, sabah bütçe görüşmelerinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu‘yla görüşerek, konuyu tekrar hatırlattıklarını ifade etti.

İşçilerin akıbetiyle ilgili çok sayıda telefonun geldiğinin altını çizen Yayman, “Dışişleri Bakanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın konuyu Suudi yetkililerle görüştüğünü ve ilerleme kaydettiklerini söyledi. İnşallah yakında müjdeli bir haberle vatandaşlarımız Türkiye’ye getirilecek. Bugüne kadar çok sayıda vatandaşımızı idamdan kurtarmak için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalıştık. Konuyu takip ediyoruz” diye konuştu.

Suudi Arabistan’da üç Türk vatandaşı hakkında idam kararı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

6 Yorum

 1. Uyuşturucu varsa direk assinlar.

 2. 2 ay önce

  orayı türkiye zannetmişler geçen senelerde de biri Allaha sövdü diye sallandırılacaktı.

 3. 2 ay önce

  Uyuşturucu satanlar kendilerinden olduğu içindir, Araplar vermesin idam etsin. Kaç tane insanın hayatı kararıyor bunlar yüzünden

  • 2 ay önce

   İDAMa HAYIR
   kralın zevkine göre idam var orada.
   Vallahi bildiğim kadarıyla Aspirin bulundurmak uyuşturucu bulundurmak ile aynı..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!