Suudi Arabistan’dan ‘Kıbrıs’ hamlesi: ‘Yeni bir iş birliği başlıyor’

featured

Suudi Arabistan Genel Kurmay Başkanı Fayyad El Ruvayli, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde temaslarda bulundu.

Kıbrıs Postası’nın aktardığına göre Rum gazetesi Alithia, Suudi Arabistan Genel Kurmay Başkanı Fayyad El Ruvayli’nin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin davetlisi olarak iki günlük temaslar gerçekleştirdiğini yazdı.

Gazete, Ruvayli’nin, dün ve önceki gün gerçekleştirdiği ziyareti çerçevesinde ilk olarak Rum yönetiminin komutanı Zervakis’le bir araya geldiğini yazdı. Gazeteye göre görüşmede Rum silahlı kuvvetlerinin “operasyon gücü ve göğüs germesi gereken sorunları, bölgesel konular ve karşılıklı işbirliği” ele alındı.

Ruvayli’nin Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis ile de görüşmeler gerçekleştirdiğini vurgulayan gazete, konuya ilişkin Rum Savunma Bakanı Petridis’in açıklamalarına yer verdi.

‘YENİ BİR İŞ BİRLİĞİ BAŞLIYOR’

Habere göre Petridis, “Suudi Arabistan’la Rum yönetimi arasında yeni bir iş birliği imkanının doğduğunu” iddia ederek “Yeni bir iş birliği başlıyor ve Suudi Arabistan silahlı kuvvetleri başkanının ziyaretinin sebebi de budur. Çok yakında imzalayacağımız bir iş birliği memorandumu mevcut” şeklinde konuştu.

Petridis, “Birleşik Arap Emirliklerinden sonra şimdi de bu yeni işbirliği ete kemiğe bürünüyor” ifadelerini kullandı.

Suudi Arabistan’dan ‘Kıbrıs’ hamlesi: ‘Yeni bir iş birliği başlıyor’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!