Suudi Arabistan’ı Ali Koç mu önerdi? TFF’den açıklama geldi

Süper Kupa Finali'nin Suudi Arabistan'da oynanması fikrinin Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan geldiği iddiası Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yalanlandı.

featured

Fatih Altaylı, Süper Kupa finalinin Suudi Arabistan’da oynanması fikrinin Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan çıktığını iddia etmişti. Sarı-lacivertli kulüp bu iddianın gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Türkiye Futbol Federasyonu’ndan süreç ile ilgili gerçekleri ivedilikle açıklamasını özellikle rica ediyoruz” açıklamasında bulunmuştu.

TFF, Süper Kupa Finali’nin Suudi Arabistan’da oynanması fikrinin Ali Koç’a ait olduğu yönündeki iddiaları resmi internet sitesi üzerinden yaptığı yazılı açıklamayla yalanladı.

‘GELİR KAYNAĞI’ İÇİN YAPMIŞLAR

TFF’den yapılan yazılı açıklama şu şekilde: “29 Aralık 2023 tarihinde Suudi Arabistan’ın Başkenti Riyad şehrinde bulunan Al-Awwal Park (Kral Suud Üniversitesi) Stadyumu’nda TSİ 20.45’te oynanacağını ve yayıncı kuruluşumuz Turkuvaz Medya Grubu TV kanallarından ATV’de canlı olarak yayınlanacağını daha önce duyurduğumuz, organizasyon yetkisi Federasyonumuza ait olan Turkcell Süper Kupa müsabakası ile ilgili bir web sitesinde çıkan ‘Suudi Arabistan’da final Ali Koç’un fikri mi’ başlıklı yazıda maçın Suudi Arabistan’da oynanması fikrinin Sayın Ali Koç’a ait olduğu iddiasının gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur.

TFF olarak Türk futbolunun ekonomisini güçlendirmek ve kulüplerimize alternatif gelir kaynakları oluşturmak amacıyla çok önemli projeler üzerinde çalıştığımızı daha önce de ifade etmiştik.

Bu vizyonla tekrar altını çizerek hatırlatmak isteriz ki kulüplerimize gelir getirmesi amacıyla Turkcell Süper Kupa’nın yurtdışında oynanması projesi ve yetkisi Türkiye Futbol Federasyonu’na aittir.

Konuyla ilgili olarak Federasyonumuz tarafından yapılan resmi açıklamalar dışında hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini tekrar önemle rica ederiz.”

‘ATATÜRK DEVRİMLERİNE KARŞI BİR ÜLKEDE…’

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu, 5 Kasım günü toplanarak, Süper Kupa’nın Suudi Arabistan’da değil, Atatürk Olimpiyat ya da Samsun 19 Mayıs Stadı’nda oynanması yönündeki önergeyi oy birliğiyle kabul etmişti.

Önergede “Cumhuriyet’in 100. yılında Süper Kupa Finali’nin, Atatürk ilke ve devrimlerine karşı bir ülkede oynanması, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu Fenerbahçe’nin tarihine, şan ve şerefine bağdaşmayacağından, finalin Atatürk Olimpiyat Stadı’nda ya da Samsun 19 Mayıs Stadı’nda oynanmasının kabulünün Yüksek Divan Kurulunun oylarına sunulmasını teklif ederiz” ifadeleri kullanılmıştı.

Suudi Arabistan’ı Ali Koç mu önerdi? TFF’den açıklama geldi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!