Taciz, gasp ve büyü iddiaları… Prof. Dr. Bülent Arı’dan dikkat çeken itiraflar

Veryansın Tv, Kocaeli Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Ş.K.’ya taciz ettiği öne sürülen Prof. Dr. Bülent Arı’nın emniyet ifadesine ulaştı. İfadeye göre Arı, Ş.K.’nın üniversitedeki odasına girdiğini, odada yer alan tabloyu kırdığını ve Ş.K.’nın telefonunu gasp ettiğini itiraf etti.

featured

ERDEM ATAY / VERYANSIN TV

Veryansın Tv, Kocaeli Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Ş.K.’ya taciz ettiği öne sürülen Prof. Dr. Bülent Arı’nın ifadesine ulaştı.

Geçmişte katıldığı bir televizyon programında, “Okuma oranı arttıkça beni hafakanlar basıyor, ben her zaman cahil halka güvendim” sözleriyle tartışmaların merkezine oturan Arı’nın Kocaeli Üniversitesi’nde öğretim görevlisi Ş.K.’yı taciz ve tehdit ettiği ileri sürülmüştü.

BÜYÜ MÜ YAPTI?

Bülent Arı, iddiaya göre, ‘Vatsapp’tan Ş.K.’ya garip mesajlar attı, bu attığı mesajları yazdıktan çok kısa bir süre sonra sildi, mesajlara anlam veremeyen Ş.K mesajların birkaçını silinmeden ekran görüntüsü aldı. Bu mesajların ‘büyü’ olduğu ileri sürüldü. Bülent Arı’nın da tartışma sırasında bu mesajların büyü olduğunu kabul ettiği iddia edildi.

Arı’nın, Kocaeli Üniversitesi’ndeki Ş.K.’nın odasına girdiği, odasına girer girmez Ş.K.’nın cep telefonuna ve anahtarlarına el koyduğu, daha sonra nişanlısının hediyesi olan bir tabloyu parçaladığı iddia edilmişti.

Olayın devamında Ş.K.’nın nişanlısı O.Ş.’nin devreye girdiği ve Ş.K.’nın cep telefonunu Arı’nın elinden aldığı, yaşanan arbede sonucunda da Arı’nın karakola götürüldüğü bildirilmişti.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEMİŞTİ AMA…

Olayın ardından Veryansın Tv’ye konuşan Prof. Dr. Bülent Arı, suçlamaları kabul etmemiş, Ş.K.’nın odasını basmadığını söylemiş, tabloyu kırdığına dair iddiaları da reddetmişti.

thumbnail
İlişkili Haber

‘Taciz, gasp ve büyü mesajları’ iddiası… Tartışmalı profesör Veryansın Tv’ye konuştu

Ancak Bülent Arı’nın emniyette verdiği ifadesi, birçok iddiayı kabul ettiğini gösteriyor.

‘ATMIŞ OLDUĞUM MESAJLAR…’

Veryansın Tv’nin ulaştığı ifade tutanaklarına göre, Arı ‘büyü’ olduğu iddia edilen yazışmaları yaptığını kabul ederek şunları söyledi:

“Bana göstermiş olduğunuz klavye tarafından otomatik yazılan mesajları ben attım, kabul ediyorum. Bunları atmamdaki amaç ise Ş.K. ‘Benden bir makale konusunda yardım istemişti, ben de kendisine yardımcı oldum, bunu kendisine attım, ancak mesajıma cevap vermeyince ben de bu sefer herhangi bir anlam içermeyen sadece mesaj gittiği belli olsun diye telefonun tuşlarına basarak mesaj göndermiştim. Atmış olduğum mesajlarda herhangi bir anlam ve içerik yoktur. Bunu kabul ediyorum.’

TABLOYU KIRDIĞINI VE Ş.K’NIN ODASINA GİRDİĞİNİ KABUL ETTİ

Ş.K’nın odasına girdiğini ve tabloyu kırdığını da kabul eden Arı, şu ifadeleri kullandı:

“Üniversiteye geldiğimde Ş.K.’nın odasını sordum, akabinde bana burada bulunan görevliler odayı gösterdi, odaya girdiğimde Ş.K. tek başına oturuyordu. Ben de girdim, hatta beni çok iyi karşıladı, ‘hoş geldiniz hocam’ dedi. Ben de kendisine O.Ş. ile ilgili olan düşüncelerimi anlatmaya başladım. Ben Ş.K’ya bunları anlatırken, Ş.K. bana dersinin olduğunu söyledi, ben de ‘tamam, sen dersine git, ben istersen dersiniz bitince geleyim’ dedim. Ş.K. da bana ‘yok hocam gitme’ dedi. Konuşmak istedi ve odadan ayrılarak gitti, kısa süre sonra odaya geldi. Ama dışarıda konuşmak istedi, ben de ‘tamam’ dedim. Bu sırada O.Ş. isimli şahsın Ş.K’ya verdiği orijinal olmayan bir resim gördüm, ‘bunun bile sana aslını vermemiş, bak fotokopi’ dedim. Sonra çerçeveyi aldım ve sertçe yere bırakınca kırıldı. Meğerse çok ince bir camla kaplıymış. ”

TELEFONU GASP ETTİĞİNİ İTİRAF ETTİ

Arı aynı zamanda telefonu gasp ettiğini itiraf etti.

Arı “Ben kendisine bak bu(O.Ş.) sana yalan söylüyor, ver telefonunu göstereceğim, dedim, bu sırada telefon Ş.K.’nın elindeydi, ben almak istedim. Ş.K. ise vermedi, ben telefonu çekip elimden aldım birlikte dışarı çıktık. “

TEDBİR KARARI ÇIKARILMIŞTI

Prof. Dr. Bülent Arı hakkında, Kocaeli Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Ş.K.’ya taciz iddiaları sonrası, tedbir kararı çıkarıldı. Veryansın Tv’nin ulaştığı mahkeme kararına göre, Bülent Arı 30 gün süreyle taciz ettiği öne sürülen Ş.K.’yı iletişim araçlarıyla rahatsız edemeyecek, Ş.K.’nın bulunduğu okul olan Kocaeli Üniversitesi’ne giremeyecek, yanına ve aile yakınlarına yaklaşamayacak.

thumbnail
İlişkili Haber

Taciz, gasp ve büyü iddiaları… Prof. Dr. Bülent Arı’ya Kocaeli Üniversitesi’ne girişi yasağı

Taciz, gasp ve büyü iddiaları… Prof. Dr. Bülent Arı’dan dikkat çeken itiraflar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!