Tacizci şeyh 'halifeler' de atamış!

12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismardan tutuklanan Uşşaki Tarikatı Lideri Fatih Nurullah'ın illerde halifeler atadığı, Alaca halifesinin de Hitit Üniversitesi'nden "Dr" ünvanı alan Eyyüp Kayacı olduğu iddia edildi.

Tacizci şeyh 'halifeler' de atamış!

VERYANSIN TV

Türkiye'nin gündemine oturan tarikkattaki çocuk tacizi skandalı büyüyor.

Daha önce “Hele İslami devlet olsun, en güzel sarığı biz saracağız, en güzel cübbeleri biz giyeceğiz. Ayasofya açıldı. Sarık ve cübbe de... Vakti gelir. Devletin kontrol mekanizmalarında olalım. Ne idüğü belirsizler karar mekanizmalarına geçince Müslümanlar sıkıntı çekiyor” sözleriyle gündeme gelen Uşşaki Tarikatı Lideri Fatih Nurullah'ın 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu ortaya çıkmıştı.

Skandal üzerine tutuklanan Fatih Nurullah'ın Alaca "halifesi"nin Hitit Üniversitesi'nden "Dr" ünvanı alan Eyyüp Kayacı olduğu iddia edildi.

"Halife" iddiasının sahibi yine tarikatın önde gelen isimlerinden Uşşaki Numan Hoca.

Sosyal medyada yayınladığı zikir ayinleriyle tanınan Uşşaki Numan Hoca'nın, 2 Haziran günü yaptığı paylaşımda, "Fatih Nurullah efendimizin yeni Alaca halifesi Eyüp Kayacı kardeşimiz olmuştur. Rabbim mübarek etsin" ifadelerini kullandığı görüldü.

Numan Hoca, mesajla birlikte Kayacı'nın dergahta çekilmiş fotoğraflarını da paylaştı.

Kayacı, Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı'nda "Sufilerde Huzurlu Yaşam ve Ahlaki Olgunluk" başlıklı doktora teziyle Hitit Üniversitesi'nde "Dr" ünvanı aldığı öğrenildi. Kayacı'nın "Uşşaki Tarikatı üzerine de çalışmaları olduğu da biliniyor. Öte yandan Kayacı'nın Alaca'da öğretmenlik yaptığı belirtiliyor.

Öte yandan Hitit Üniversitesi'ndeki Uşşaki Tarikatı etkisi de biliniyor. Çorum'da 2012 yılında düzenlenen ve Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mesut Okumuş'un da katıldığı “Geçmişten Günümüze Çorum Yöresinde Halveti ve Uşşaki Gelenek” konulu panele tacizci tarikat lideri Fatih Nurullah'ın da bizzat katılıp açılış konuşmasını yaptığı öğrenildi.

Aynı konferansta, "Fatih Nurullah'ın yeni halifesi" olduğu belirtilen Eyyüp Kayacı da "Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı Yüksek Lisans Öğrencisi" olarak sunum yaptığı öğrenildi.

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, AKP il başkanı ve AKP milletvekillerinin de katıldığı 2015 yılında Gülzari Vakfı'nın en sahipliğindeki etkinlikte de Fatih Nurullah'ın bir konuşma yaptığı görüldü.