Tahliye edilecek mi? Dilan Polat ile ilgili yeni gelişme…

'Kara para aklama’ ve ‘vergi kaçırma’ suçlamasıyla cezaevinde tutuklu bulunan Dilan Polat'ın savcılığa tahliye talebiyle verdiği dilekçenin ardından dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Dilan Polat, bugün Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi. Sağlık sorunları nedeniyle sorunlar yaşadığı iddia edilen Polat, içeride 1.5 saat kaldı.

featured

“Suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi”, “Futbol ve diğer spor müsabakalarında bahis ve şans oyunları düzenlenmesi” kanunlarına muhalefet ile “suç örgütü kurma ve üye olma” suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Dilan Polat ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Habertürk’ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre, Polat’ın avukatı, müvekkilinin sağlık sorunları nedeniyle cezaevinde kalmasının elverişli olmadığı gerekçesiyle savcılığa dilekçe vererek tahliye talebinde bulundu.

SAVCILIK RAPOR ALINMASINI İSTEDİ

Bu başvurunun ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Dilan Polat’ın Adli Tıp Kurumu’na sevk edilmesine karar verdi. Ardından bu karar cezaevine gönderildi. Savcılık ayrıca Polat’ın tutuklu olarak cezaevi koşullarında bulunmasının sağlık durumu açısından tehlike arz edip etmediği, tıbbi açıdan cezaevi koşulları altında bulunmasında sakınca olup olmadığı konusunda rapor alınmasını istediği belirtildi.

ADLİ TIP KURUMU’NA GÖTÜRÜLDÜ

Başsavcılığın bu kararının ardından Marmara Cezaevi’nde tutuklu bulunan Dilan Polat’ın bu sabah saat 10.00 gibi cezaevindan Jandarma ekipleri tarafından alınarak Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Polat, yaklaşık 1.5 saat içeride kaldı.

Polat’ın yaklaşık 2 hafta önce cezaevinden tam donanımlı devlet hastanesine götürüldüğü ve tam muayeneden geçip tahlillerinin yapıldığı öğrenildi. Adli Tıp Kurumundaki heyetin de bu raporlara baktığı daha sonra da kendilerinin muayene ettiği öğrenildi. Adli Tıp Kurumu’nda işlemlerin ardından Dilan Polat yeniden cezaevine götürüldü.

RAPOR 1 AY SONRA ÇIKACAK

Adlı Tıp Kurumu tarafından hazırlanacak rapor soruşturma dosyasına gönderilecek. Gönderilecek rapora göre, Dilan Polat’ın sağlık sorunlarından dolayı tahliye edilip edilmeyeceği de belirlenecek. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunmak üzere sunulan ihtisas raporunun yaklaşık 1 ay sonra ortaya çıkacağı öğrenildi.

Tahliye edilecek mi? Dilan Polat ile ilgili yeni gelişme…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!