Tamer Karadağlı’ya Bahçeli’den destek

featured

Altın Portakal Film Festivali’nde Nihal Yalçın’a yönelik yaptığı mimiklerle tepki çeken ve kendini ‘Olaydan sonra Yalçın’ın gönderilerine baktım HDP ve Selahattin Demirtaş’la ilgili paylaşımlar yapmış, onları mı destekliyor?’ diyerek savunan Tamer Karadağlı’ya MHP lideri Bahçeli’den destek geldi. Bahçeli, Karadağlı’yı telefonla arayarak Türk Milleti’nin iftihar ettiği bir sanatçı olduğunu belirtti.

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi olan Nihal Yalçın’ın ödül aldığı sırada ilginç anlar yaşandı. Yalçın’ın ödülünü almadan konuşmaya başlaması ve sözünü uzatmasına tepki gösteren Tamer Karadağlı, saatine bakarak ve çeşitli mimikler göstererek sıkıldığını belli eden tavırlar gösterdi. Bir süre sonra ise dayanamayarak konuşmaya devam ederken oyuncuya ödülünü uzattı. Bunun üzerine Yalçın ise “Kim verdi ödülü? Sus mu dediniz? Artık sus mu diyorsunuz?” ifadelerini kullandı. Bu hareketiyle gündem olan sosyal medyada tepki gösterilen Tamer Karadağlı’dan ilk açıklama geldi.

‘YALÇIN, SELAHATTİN DEMİRTAŞ’I MI DESTEKLİYOR?’

Yaşanan olayın ardından sosyal medyada gündem olan Tamer Karadağlı, TV8 ekranında yayınlanan 2. Sayfa programına telefonla bağlanarak kendini şu sözlerle savundu:

“Ben hiçbir terbiyesizlik yapmadım. Dönüp bana ‘sus mu diyorsun’ dedi. Ben de hayır ödülünüzü alın onunla konuşun dedim. Çünkü zafer konuşmaları ödülle yapılır. Ben bu kadar ciddiye almadım olanları. Ben hiçbir şey söylemedim, linç yemeye başladım. Sonra ona sahip çıkmaya başladılar. Demek ki ona sahip çıkanlar başka insanlar. Oyunculuğuma laf edenleri ciddiye almıyorum. Orada konuşma uzadığı için sıkılmış olabilirim. Kendi meslektaşlarını aşağılaması benim hoşuma gitmedi. Organize bir şekilde linç girişimi var. Ben Nihal Yalçın’ı sadece oyuncu kimliğiyle değerlendiriyorum. Benim sevdiğim bir oyuncu. ‘Kadınların konuşması bastırılıyor’ denildiğinde olayın içeriğine bakmaya başladım. Yalçın’ın paylaşımlarına bakmaya başladım. ‘Selahattin Demirtaş’a özgürlük’ falan demiş. Demirtaş ‘Öcalan’ın heykelini dikeceğiz’ dedi hanımefendi bunu mu savunuyor? Pelvin Buldan falan da ona sahip çıkıyor. Türk ordusuna silah doğrultan, ateş eden, polisini, öğretmenini öldüren terörist örgütün tümüyle karşısındayım. Ben PKK’nın terör örgütü olduğuna inanan bir insanım. Şimdi gidip onlara sormak lazım. Siz PKK’nın terör örgütü olduğuna inanıyor musunuz? Abdullah Öcalan’ın bebek katili, terörist başı olduğunu söyleyebiliyor musunuz? Lanetliyor musunuz?’ diye.”

 ‘HANGİ KADINA NE DÜŞMANLIK YAPMIŞIM?’

“Bana söylenen şey bu festivalin sanatla alakasının olmadığı, sadece politik olması. Gittiğime de pişman oldum. Kimin neyi savunduğu hangi partiye oy verdiğinin bir önemi yok. Burada sanatta bahsedildiği için ben sorgulamadan gittim Zaten hanımefendi HDP’yi ve Demirtaş’ı sahiplenen biriymiş. Hangi kadına ne düşmanlık yapmışım ben? Kadın düşmanlığı ne demek? Benim son oynadığım Savaşçı dizisindeki rolüm mü onu rahatsız etti.”

BAHÇELİ’DEN DESTEK TELEFONU

Milliyetçi Hareket Partisi Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, tiyatro oyuncusu Tamer Karadağ’a telefon ederek destek mesajını ilettiğini duyurdu.

İsmail Özdemir paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Genel Başkanımız, sinema ve tiyatro oyuncusu Sayın Tamer Karadağlı’yı telefonla arayarak kendisine yönelik terör örgütü odakları ve siyasi uzantılarının tutumları karşısında yanlarında olduklarını belirtmiş ve Sayın Karadağlı’yı tebrik etmişlerdir. Görüşmede Sayın Genel Başkanımız, Sayın Karadağlı’nın, Türk Milleti’nin iftihar ettiği bir sanatçı olduğunu ifade etmişlerdir. Sayın Genel Başkanımız, sanat camiasında yer alarak, ülke ve millet hassasiyetinin, toplumsal huzurumuzun, milli birlik ve beraberliğimizin korunması karşısında duranlara Sayın Karadağlı’nın gösterdiği sorumlu, sağduyulu ve cesur davranışında yalnız olmadıklarını söylemişlerdir.”

Tamer Karadağlı’ya Bahçeli’den destek

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 1 sene önce

  Akp yapmadımı? Analar ağlamasın diyerek yada muhalefet kandan besleniyor diyerek hdp ile gezip tozmadımı, milleti böyle uyutmadılarmı?
  Bölücü terör örgütüyle konuşlulmayacağını bilmiyorlarmıydı??
  Bunlar günü kurtarma polemikleri gerisi hikaye

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  tamer o sevimsiz hareketleri o yüzden yapmadı bence.. öyle bir düşüncesi olan tavır koymayı düşünen insan ödül vermeyi retteder.. medya maymunu bunlar bir öyledir bir böyle.. dün bakarsın pkkya konser verir bugünbakarsın türkiyenin en sevilen hayısever rockçısı oluverir falan.. haklı bile olsa sevimsiz hareketler

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Odul vermeyi nasil red etsin. Adam odul toreninin sahibi mi.

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Siyaseti bir kenara bırakalım, adamın mimik ve tepkileri gayet insani ve yerindedir. Her şeyin bir adabı usulü vardır; bilmeyene bildirmek, nazikçe yönlendirmek, gereğini yapmak medeni insanın görevidir. Tebrikler Tamer Karadağlı.

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Tamer Karadağlı sanatçımızı davranışından dolayı Tebrik Ederim. Herkes herşeye maydonoz olmamalıdır..

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!