Tamer Karadağlı’dan ödül krizine ilişkin Demirtaş’lı Öcalan’lı açıklamalar

featured

Oyuncu Nihal Yalçın’a ödül vermek için sahneye çıktığı sırada yaşanan polemikle ilgili oyuncu Tamer Karadağlı’dan politik açıklamalar geldi. HDP Eş Başkanı Pervin Buldan ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun açıklamalarına da gönderme yapan Karadağlı, hakkında yapılan bir yoruma ‘Abdullah Öcalan’lı yanıt verdi.

Antalya Altın Portakal’da ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan Nihal Yalçın ile ödül vermek için sahneye çıktığı sırada yaşanan diyalog ve beraberindeki gerginlikle gündeme gelen Tamer Karadağlı, “Bütün yorumları okudum. Yalçın’ı çok beğenirim. Ödül sırasında ilk başta ödülü vermek için hamlede bulunuyorum. Ödül törenlerinde 30 ve 45 saniye konuşulur. 3,5 dakika boyunca ben arkada tuzluk gibi durdum. Merhaba yok, teşekkürler yok” dedi.

Öte yandan Karadağlı’nın, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Nihal Yalçın’a destek çıkmasına vurgu yapması dikkati çekti. Karadağlı’nın Ahmet Mümtaz Taylan’ın konuya ilişkin, “Her başarılı kadının ensesinde vızıldayan bir erkek vardır” yorumu sorulması üzerine ifade ettiği, “Doğru bir saptamada bulunmuş Ahmet Mümtaz Taylan, herhalde Abdullah Öcalan fısıldıyor” sözleri de dikkati çekti.

TV 8’de yayınlanan 2. Sayfa programına bağlanan Karadağlı, hakkında yalnızca olumsuz değil olumlu yorumlar da yapılığını ifade etti. Karadağlı, “Evet orada şunu söylemek isterim. Ben Nihal Yalçın’ı beğenirim çok başarılı bir oyuncu olduğuna inanıyorum. Fakat bizim orada ne işimiz olduğunu ben anlamadım. Ödülü verecek olan bizlersek jüri konuşmayı yapıyor biz ödülü alıp kazanan sanatçıya veriyoruz. Burada izlerseniz ben bir hamlede bulunuyorum vermek için ilk başta. Her zaman nasıl yapılır? Sahneye çıkılır ödül alınır teşekkür edilir mikrofona geçilir konuşma yapılır. 3.5 dakika boyunca ben arkada tuzluk gibi durdum. Merhaba yok teşekkürler yok. Sanki ödülü ben almışım ya da ben sunucuymuşum gibi. Saçma bir durum değil mi!” diye konuştu.

‘ONUN GECESİNİ ÇALMAK GİBİ BİR DERDİM YOK’

Karadağlı, Nihal Yalçın’ın ödül konuşmasını uzun tutmasıyla ilgili de şunları kaydetti:

“Ben onu heyecanına veriyorum. Sonuçta onun gecesidir. Tabii ki ne kadar güzel o ödülü kazanmış. Benim onun gecesini çalmak gibi bir derdim yok ki. (Orada biraz daha tahammüllü olabilir miydiniz acaba?) Valla herhalde söylediği şeyler biraz tuhafıma gitti. Ben de oyuncu olduğum için mimiklerimi gizleyemedim. Kazandıktan sonra galiba bütün diğer rakiplerim çok kötüymüş de en iyi benmişim. Seneye en iyi erkek dalında ödül alacağım deyince bir tuhafıma gitti benim. Çünkü biraz önce yine örnek verdiğimiz gibi Oscar’da çıkıp ödülü alan kişi rakiplerini aşağılamak yerine tam tersine yüceltir. Bu ödle bir sürü benim de çok sevgi saygı duyduğum insanlar da adaydı gibi konuşma yapardı. O konuşma bir tuhafıma gitti benim. Sizin de tuhafınıza gitmedi mi?”

Karadağlı, sosyal medyada oldukça eleştirilen mimikleri hakkında da, “Tuhafıma gitmiş demek ki benim. Öyle düşündüğüm için o mimikleri yapmışım” dedi.

SELAHATTİN DEMİRTAŞ MESAJLARI

Karadağlı, sözlerinin devamında, Nihal Yalçın’ın siyasi görüşleriyle ilgili bazı iddialarda bulunup şu fikirlerini beyan etti:

“Olay politize edildi. Sadece ödülü lafını kesip verdi kadın düşmanı bilmem ne şu bu. Ben hiçbir terbiyesizlik yapmadım. ‘Bana sus mu diyorsunuz’ Yo ödülünüzü alın ödülünüzle konuşun. Ben bu kadar ciddiye almadım zaten. Ondan sonra linç kampanyası başlayınca bir gün bekledim. Ohoo sonra aldı başını gitti. Pervin Buldan sahip çıktı. Demek ki başka şeyler var arkasında, sahip çıkanlar başka insanlar. Ben de böyle bir şeyin içinde olmam. Bir video çekmiş, ‘Son kez tweet atacak olsan ne yazarsın’, ‘Selahattin Demirtaş’a özgürlük.’ E Selahattin Demirtaş ne dedi? ‘Abdullah Öcalan’ın heykelini dikeceğiz’ dedi. Yani hanımefendi bunu mu savunuyor? Pervin Buldan ona sahip çıkıyor, Canan Kaftancıoğlu ona sahip çıkıyor. Burada bir linç girişimi var, benim duruşum da belli olan bir duruş. Ben Türk askerine silah doğrultan, ateş eden polisini öğretmenine ateş eden terörist örgütün tümüyle karşısındayım. Ben PKK’nın terör örgütü olduğuna inanan bir insanım. Şimdi gidip onlara sormak lazım. Siz PKK’nın terör örgütü olduğuna inanıyor musunuz? Öcalan’ın terörist başı olduğunu söyleyebiliyor musunuz?

Kendisinin bir arkadaşı ile konuştum. Burası zaten politik bir festivalmiş. Bu konuşmaları yapmak için geliyoruz demiş kendisi. Bana söylenen şey, festivalin sanatla alakalı olmadığı. Hanımefendi zaten HDP’yi Demirtaş’ı sahiplenen ve onların da sahiplendiği bir insan.”

Tamer Karadağlı’dan ödül krizine ilişkin Demirtaş’lı Öcalan’lı açıklamalar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 1 sene önce

  Adamsın

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Türkiye Cumhuriyetini beğendiremediysek Tutmayalım fazla sizi Yolunuz açık olsun! barzonistan var örneğin oraya gidip yapın bu övgülerinizi ne işiniz var bir türlü sevemediğiniz Türkiye Cumhuriyetin de!!!!!

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  İstanbul sözleşmesi yaşatır. diyorsun da Demirtaş ideolojisi öldürüyor. Tezat yok mu sence?

  Cevapla
 4. Ehe!Demek Mars’a giderken dingili bozuk seloya özgürlük öyle mi?E lolilop da dileseydin,özgürlüğün tadını çıkarırken az da yalardı lolipoptan!Hani senin repliğinle sana diyelim,”Yüreğine sağlık”!Sağlık da lastiği patlattın gitti.Şimdi harbiden Mars’a gitsen olur.Küstahlığın,ukalalığın,aymazlığın,şuursuzluğun,kendine yabancılaşmanın,yediği tabağa pislemenin de ödülü vardır.Sanırım 2021 yılı kupasını da sen aldın.Şu an için farkında değilsin,yakında seyirci fark ettirir.Hele o İstanbul cehapes dükalığının müdürü kadın sana sahip çıktıysa hepten geçmiş olsun!

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Ne Cihangirmiş be… Türk görünümlü kriptolar yıllarca bizi ayakta işletmiş… Üstüne bir de ödül veriyorlar. Oldu olacak İstiklal Madalyası da verseydiniz. Türk devletine, anayasasına, Atatürk’e, Türk askerine ve Türk polisine sadakat bildirmeyen öğretmen ve öğretim görevlileri bir an önce eğitimden el çektirilmelidir. Büyük şehirlerde ve doğuda bu kriptolar çokça bulunuyor. Bunların çokluğu insanın içini kanatıyor.

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  Başta Karadağlı’ya biraz kızmıştım ama adam söylediklerinde HAKLI. Diğer oyuncuların konuşma yapmadan sırf ödül versinler diye oraya “tuzluk” gibi dizilmesi de gerçekten saçma.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!