‘Tanımak için okuyun’… Gültekin Uysal hakaret etti, Ümit Özdağ’dan yanıt gecikmedi

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, tarikatlara sessiz kalan Altılı Masa'nın ortak mutabakat metnine tepki gösteren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ı ağır hakaretlerde bulundu. Özdağ'dan yanıt gecikmedi.

featured

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Altılı Masa’nın ortak mutabakat metnine “Sizi tarikat ve cemaatleri, devletten çıkaracağız demekten alıkoyan nedir? Saidi Nursi denilen adamın müritlerinden biri olan ortağınız Demokrat Parti Başkanı Gültekin Uysal mı? Türkçe Olimpiyatlarında boy gösterip cemaatlerin devlete el koymasına göz yuman, işbirliği yapan diğer ortaklarınız Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu mu? Çıkın Türkiye’yi ne kadar sevdiğinizi açıklayın” tepkisini göstermişti.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, tarikatlara sessiz kalan 6’lı masayı eleştiren Özdağ’a ağır hakaretlerde bulundu.

Uysal şunları söyledi:

“Çocukluğunda tecavüze uğramış çocuk psikolojisi ile bir ömür boyu alnından, aklından ve ruhundan silemeyeceğin ‘bir darbecinin çocuğu olma’ travması ve insiyakla zaman zaman Demokrat Parti ve şahsıma iftiralar atıyorsun. Şimdi sana anladığın dille cevap veriyorum; şerefli insanlar iftira atmaz! Yoklukla malul iftiranı sana yedireceğim.”

Uysal, sosyal medyadan gelen büyük tepkilerin ardından söz konusu tweetini sildi.

ÖZDAĞ’DAN YANIT

Uysal’ın paylaşımını alıntılayan Özdağ, “Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı tanımak için bu twiti okuyun” ifadelerine yer verdi.

thumbnail
İlişkili Haber

Gültekin Uysal’dan yeni ‘Ümit Özdağ’ açıklaması

‘Tanımak için okuyun’… Gültekin Uysal hakaret etti, Ümit Özdağ’dan yanıt gecikmedi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

  1. nurcuya bak sen soyluyla aynı yoldan gidiyor?

  2. bunlar zavallı altılısı. darbecı dedıklerın sayesınde demokrası nedır ogrendın.hak hukuk ogrendın. dahası var ama burada soyledık mı yayınlanmaz.

  3. onbinde bir oylu büyük liderler çarpışıyor. Kahve abileri.

  4. 1 Şubat 2023, 09:36

    Seviyeye bak. Ben de gerçekten akıllı uslu bir adam sanırdım.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!