Tanju Özcan: Erdoğan’ın emriyle yarın adalara çıkalım

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Yunanistan’a karşı Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "bir gece ansızın gelebiliriz" açıklamasına yanıt verdi.

featured

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, son günlerde Yunanistan ile ülkemiz arasında yaşanan adalar sorunuyla ilgili belediye meclis toplantısında konuştu.

Özcan, kamuflaj giyerek verilecek her göreve hazır olduğunu ifade ederek, “Cumhurbaşkanımız, ‘Yunanlılar bizim adalarımızı işgal ediyor. Bu işgali yok hükmünde sayıyoruz. Bir gece ansızın gelebiliriz’ dedi. Bu konu 2004 yılında başladı. 2004 yılından bu yana Yunanlılar bize ait olduğu Lozan’ın orijinal metnine bakınca belli olan tek tek işgal ettiler. O adaları hızlı bir şekilde silahlandırdılar. Burnumuzun dibinde mangal yaptılar. Burada yapılan çevirmenin kokusu anakaramızdan duyuluyor. Bir gece ansızın gelmeye gerek yok, yarın sabah çıkalım gidelim. Ben hazırım. Bu yaşta kamuflaj giyip ne görev verirlerse yaparım. Git cephede çatış, canlı bomba ol Yunan askerlerinin arasında patla, mutfakta patates soy. Hepsine hazırım” dedi.

Tanju Özcan, “Yunanistan bu cesareti nereden buluyor. Bu ülkeyi çok mu güçsüz buluyorlar dışarıdan. Ülkeyi yönetenleri mi çok güçsüz görüyorlar. Ben anlamadım. Biz Yunanistan’ı kaç defa yendik. Gidip adalarımızı geri alalım. Ben varım. Bir Türk milliyetçisi olarak başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emriyle yarın adalara çıkalım. Bana da ne görev verilirse buna hazırım. Yaparsa çok mutlu olurum” diye konuştu.

Tanju Özcan: Erdoğan’ın emriyle yarın adalara çıkalım

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!