Tanju Özcan’dan HDP’li başkana sert sözler… ‘Adam az bile yapmış’

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan İstanbul'da terör örgütü lehine eylem yaparken polisle arbede yaşayan HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Ferhat Encü'ye sert tepki gösterdi.

featured

Milliyetçi çıkışları ve sığınmacı-kaçaklara karşı tavırlarıyla mevcut CHP yönetimi ile bir hayli çelişen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan yine partisinin genel merkezini kızdıracak bir çıkış geldi.

Eski HDP Milletvekili ve İstanbul İl Başkanı Ferhat Encü’yle polis arasındaki arbede sonrası HDP Eş Genel Başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan ise parti binasına alınmamış ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’a yönelik bu ayıbı kınıyorum” paylaşımı yapmıştı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise “Şimdi Fox haberi izliyorum.Bir komiser HDP il Başkanı na tokat atmış. Adam az bile yapmış. Polisi itmek nedir? HDP İl Başkanı olman sana ayrıcalık mı sağlıyor… terörü lanetlemediğiniz her gün benim size hep bir sözüm olacak. PKK nın sözcüleri,bu arada kına geldi mi?” dedi.

Özcan bir diğer paylaşımında “Kardeşim; Halep oradaysa arşın burada. Kimsenin Polisimizi aşağılamaya çalışmasına izin vermeyiz. Tokadı yiyen o gavat HDP İl başkanı savundukları o terörist örgütün kaç askeri ve polisi hain tuzakla şehit düşürdüğünü hiç düşündü mü? Türk Polisi Türk Milletinin polisidir.” dedi.

HDP’YE KINA GÖNDERMİŞTİ

Eylül ayında CHP Yüksek Disiplin Kurulunca hakkında “partiden bir yıl geçici çıkarma” cezası verilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partisinden ihraç edilmesine HDP’lilerin sevindiğini belirterek HDP’ye kına göndermişti.

Tanju Özcan’dan HDP’li başkana sert sözler… ‘Adam az bile yapmış’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 ay önce

  İşte gerçek vatansever ve Atatürkçü insanlar chpkk fan uzaklaşıyor ve geriye dersimle şeyh Said’in torunu Kılıçdaroğlu ve pkk lı pislikler kalıyor. Bunu da chp ye oy verenler görmüyor

 2. 2 ay önce

  Lafi egip bukmeden esirgemeden soyledigin icin kendi adima tesekkur ederim. Cumhuriyet dusmani bir partide devam etmen dogru degil, eger iyi niyetliysen ben olsam coktan istifa edip bagimsiz aday olmustum. Ben artik oralarin savunulacak kurtarilacak bir tarafi kalmadigini dusunuyorum. Mr. K’nin pis, neces siyaseti butun cumhuriyetcilerin tasfiyesi ile neticelendi. Simdi kendi de dusunsun dursun. CB olacakti beyim, hey hey hey. Olursun.

 3. Mevcut CHP yönetimine karşı, parti içerisindeki pısırık, korkak, menfaatçi, rozet Atatürkçüsü tiplere karşı;
  İyi ki Tanju başkan gibi cesur ve dobra adamlar var..
  Tanju Özcan ile Kılıçdaroğlu arasında yap bir referandum, gör bak kim kazanıyor..
  Paraşütle gel o koltuğa, beceriksizliğin tüm ülkeyi etkilesin…

 4. 2 ay önce

  hdpkkyı hala oy alıyor diye meşru gören kişiler bu tablodan sorumludur.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!