Tanju Özcan’dan TRT’ye ‘Köroğlu’ tepkisi: Bu namertlik için özür dileyin

featured

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, TRT’de yayınlanan ‘Teşkilat’ dizisine ‘Köroğlu’ ismiyle giren yeni karakter nedeniyle, TRT Genel Müdürlüğü’ne tepki gösterdi.

Düzensiz göçmenlere karşı çıkışlarıyla kamuoyunun gündemine gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, TRT ekranlarında yayınlanan “Teşkilat” isimli diziye bu sezon dahil olan “Köroğlu” karakteri için TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı’ya bir mektup gönderdi.

Özcan mektubunda, ‘Türk düşmanı ve vatan hainleriyle iş tutan’ olarak nitelediği karaktere “Köroğlu” ismi verilmesi nedeniyle ‘Bolu halkından ve tüm Türk dünyasından özür dilenmesini’ istedi.  

Özcan’ın mektubu şöyle: 

“TRT1’de yayınlanan Teşkilat dizisine yeni sezonda dâhil olan ‘Köroğlu’ karakteri, Köroğlu Diyarı Bolu’da yaşayan bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Köroğlu, bizim topraklarımızda doğup büyümüş ve yiğitliği, mertliği ile Türk dünyasına nam salmış önemli halk ozanı, önemli bir değerimizdir. Bu topraklarda onuruyla yaşayan ve zalimlere karşı mücadele eden, önemli halk ozanlarımızdan Köroğlu’nun adını Türk düşmanlarıyla, vatan hainleriyle iş tutan bir karakterle yan yana getirmek, bu ülkenin değerlerine, Köroğlu’nun torunları olan Bolu halkına hakarettir. Hatta ve hatta en hafif tarifle aymazlık, densizlik, tarih bilmezliktir. Bu densizliği yapan dizi yayımcısını ve densizliğe göz yuman TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı’yı kınıyorum.

‘KÖROĞLU’NU TÜRK’ÜN GÖZÜNDE AŞAĞILAMAK TAM BİR NAMERTLİKTİR’

Bilinmesini isterim ki; Köroğlu ömrü boyunca sadece şerefi ve onuru için yaşamıştır. Köroğlu, 3-5 kuruşluk kişisel menfaat-çıkar için, devletin kanalını siyasilere peşkeş çekmek için kapı kapı dolaşanlardan değil, halkı için paşa paşa ölmeyi göze alan bir Türk Atası’dır.

Bu diziyi yayınlayan TRT Genel Müdürü ya Köroğlu’nu tanımamaktadır ya da tanıdığı halde gaflet ve dalalet içine düşmektedir. Köroğlu’nu Türk’ün gözünde aşağılamaya çalışmak tam bir namertliktir. Zamanında Bolu Beyi’nin halkını küçük düşürmesine fırsat vermeyen Köroğlu gibi bugün onun torunları olarak bizler de bu yapılana asla izin vermeyiz.

‘TRT GENEL MÜDÜRÜ ÖZÜR DİLEMELİ’

TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı derhal Bolu halkından ve tüm Türk dünyasından özür dilemeli ve dizideki Köroğlu karakterine son verilmelidir. Ayrıca Türk milletinin vergileriyle yayın hayatını sürdüren TRT’nin, eski günlerine, yani yerli, milli ve tarafsız çizgisine geri dönmesini beklemekteyiz.”

‘KÖROĞLU’NU GÖNDERDİĞİMİZ KİTAPTAN İYİCE OKUYUP ANLAMALI’

Özcan, mektubunun son kısmında Bolu Belediyesi Kültürel Yayınları tarafından çocuklar için basılmış “Köroğlu” kitabından bir adet TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı’ya gönderdiklerini belirterek, “Mektubumuza ek olarak sizlere 7 yaşındaki çocuklarımıza armağan ettiğimiz Köroğlu kitabını da gönderiyorum. Lütfen bu kitabı iyi okuyun. İşte o zaman Köroğlu’nun kim olduğunu ve nasıl bir hata yaptığınızı daha iyi anlayacaksınız” ifadelerini kullandı. 

Tanju Özcan’dan TRT’ye ‘Köroğlu’ tepkisi: Bu namertlik için özür dileyin

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 10 ay önce

  Köroğlu, Dadaloğlu, Atçalı Mehmet Efe gibi yiğitler Türk halkının onurudur. Onların en önemli yönü de kişisel hırsları için değil yoksulun hakkını korumak savaşım göstermişlerdir.

  Cevapla
 2. 10 ay önce

  CHP’nin içinden böyle bir insan nasıl çıkar anlamıyorum ama sayın belediye başkanını takdir ve tebrik ediyorum. Yaptıkları umarım chp başkanı ve kurmaylarının özellikle istanbul teşkliatının kulağına küpe olur.

  Cevapla
 3. 10 ay önce

  TRT dizilerinde rol alan oyunculara sesleniyorum. Siz bu vatanın evlatları değil misiniz. Neden sesiniz çıkmıyor. Yoksa sözleşmelerinizde sizleri kıpırdayamaz hale getiren maddeler mi var???

  Cevapla
 4. 10 ay önce

  Başkanı tebrik ediyorum, algı ve bilinçaltı çalışmasını iyi yakalamış. Bende dizide ki karakteri boş boş izledim uyanamadım. Dizide ki köroğlu’na güç isterim, para isterim, herkes benim önümde diz çöksün isterim dedirtiyorlar. Haa birde yanında ayvaz bile var, iyi mi. Onlar, bilge bir ustanın gözlerini kızgın demirle kör edecek kadar zalim Bolu beyinin hayranları, bizim Köroğlu’muzu sevmeleri çok zor.

  Cevapla
 5. 10 ay önce

  Tanju Bey bizlere tercüman olmuş iyi ki varlar kutluyorum..

  Cevapla
 6. 10 ay önce

  Algı yaratıyorlar.derinden.bir sanatcida ses düzenine isyan edip canlı yayını bırakmıştı bu tezgahsa çok vahim demişti.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!