‘Tank-palet’ tartışırken Altay tankında son durum ne?

featured

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ALTAY Ana Muharebe Tankı (AMT) projesiyle ilgili olarak birtakım açıklamalarda bulundu.

Altay tankıyla ilgili Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“ALTAY Tankı ile ilgili olarak sözleşmesel olarak T0+18 Ay gibi bir sözleşmemiz var. T0 sıfır bizim için, ön şartlar sağlanıp da üretime hazır hale gelindikten sonraki aşamayı ifade ediyor. Firma, elinde güç paketi (motor ve transmisyon) olmadığı zaman T0’ı başlatamıyor. Güç paketi konusunda yapılan başvurunun sonuçlanmadığı durumda, biz T0’ı başlatamadığımız için bu 18 aylık süre de başlamıyor. Kamuoyuna deklere ettiğimiz bir 18 ayımız vardı daha önce, o zaman çok daha önceden yapılmış başvurunun sonuçlanmasını bekledik. Bu başvuru, şu anda pozitif veya negatif bir cevapla karşılaşmadı ve beklemede. Ancak güç paketi için alternatif aramalarımız hızla sürüyor, onun da çok yakında sonuçlanacağını ümit ediyoruz. Güç paketi sonuçlandıktan ve üretim hattı kalifikasyonu da tamamlandıktan sonra T0 aşaması başlayacak, ondan sonra 18 ayı da başlatacağız.”

‘Tank-palet’ tartışırken Altay tankında son durum ne?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 3 sene önce

  Helikopter motor yok tankın motoru yok bu nasıl celiski Almanların leopar tankında bize neler yaptığını çocuklar biliyor atak diyonuz motor TM olmadıkça yerli olsa ne olur olmasa ne olut

 2. 3 sene önce

  ÖLME EŞŞEĞİM ÖLME!TÜRKİYE NİN TANK MANK YAPACAĞI MAPACAĞI YOK!SİZ EN İYİSİ RUSYA DAN T 90 TANKLARINDAN 1000 ADET TANKI BİR AN ÖNCE TSK YA ALIN!AYRICA DEVLETİN TANK PALET FABRİKASI TANK YAPAMIYORSA TANK YAPAMAYAN BİR FABRİKANIN NERESİ FABRİKA? BENCE TANK YAPAMAYAN TANK PALET FABRİKASI BIRAKIN 20 MİLYAR DOLARI BEŞ PARA ETMEZ!BEN BMC NİN SAHİBİ ETHEM SANCAK IN YERİNDE OLSAM DEVLETİN TANK PALET FABRİKASI YERİNE İŞ MAKİNELERİ İMAL EDEN HİDROMEK İN PALET FABRİKASINI ALIR ALTAY TANKINI 6 AY İÇİNDE TSK YA TESLİM EDERDİM!DEVLETİN TANK ÜRETEMEYEN KOKUŞMUŞ VERİMSİZ FABRİKASINI ALSINLAR ZARAR ETMEYE DEVAM ETSİNLER!DEVLETİN TANK PALET FABRİKASININ HİÇ BİR DIŞ ÜLKEYE HERHANGİ BİR ÜRÜN İHRAÇ ETTİĞİNİ HİÇ DUYAN VAR MI?ADINDAN BAŞKA TANK FABRİKASI OLMAYAN BİR TAMİR ATÖLYESİ!BENCE BEŞ PARA ETMEZ!…UÇAK YAPAMAYAN TAMİRCİ TUŞA TAİ GİBİ!

 3. Sabır zor iş biz bu işi bir gün kıvırırız inşallah düşman dost şov bekler Etem abi are you reday de artık

 4. 3 sene önce

  Yüklenici sadece kaporta yapmak ile görevlendirilmiş. Ne güzel sözleşme.

 5. 3 sene önce

  Ukranyadan alınsın nelazimsa ozaman

 6. 3 sene önce

  Bu durum gösteriyor ki Türkiye de ar-ge ve sanayi ve üniversiteler birleşip ve tanklar,ihalar, milli uçak ve helikopterlerimizin motorlarını üretmeliyiz. Bunu yaparsak önümüz açık ve Altay dağlarını delip ve Ergenekon bayramını tutacağız

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!