‘Tarikatlar istedi, MEB ihraç etti’ diyen ilahiyatçı son dersini verdi

'Tarikatlar istedi' diyerek Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlikten ihraç edildiğini duyuran ilahiyatçı yazar Cemil Kılıç, kararın bugün kendisine tebliğ edildiğini duyurdu. Kılıç, "Şu andan itibaren artık devlet memuru değilim. Halkımın ve büyük Atatürk'ün memuruyum." ifadelerini kullandı.

featured

İlahiyatçı yazar ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Cemil Kılıç, yaklaşık 2 hafta önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlikten ihraç edilmişti.

Cemil Kılıç sosyal medya hesabından, “Tarikatlar istedi, MEB ihraç etti” başlığıyla bir duyuruda bulunmuştu. İhraç kararının tarikatların isteğiyle alınmış ve haksız, hukuksuz bir karar olduğunu belirten Kılıç, “Gerçek şu ki kamuoyu ve büyük milletimiz benim neden ihraç edildiğimi gayet iyi bilmektedir. Ben artık milletimin ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün memuruyum. Kendimi canımdan aziz bildiğim halkıma emanet ediyorum” açıklaması yapmıştı.

‘BUGÜN SON DERSLERİMİ VERDİM’

Cemil Kılıç, ihraç edildiğine dair resmi belgesinin kendisine bugün tebliğ edildiğini duyurdu. Kılıç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“Şu andan itibaren artık devlet memuru değilim. Halkımın ve büyük Atatürk’ün memuruyum. Bugün son derslerimi verdim. Yaşasın bilim, cumhuriyet ve demokrasi!”

‘Tarikatlar istedi, MEB ihraç etti’ diyen ilahiyatçı son dersini verdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. Değerli Veryansın Tv yetkilileri, İslam konusunda akla uygun değerlendirmeler yapan, bu yüzden tarikatların hedef aldığı Cemil Kılıç Hoca’nın bir YouTube programına davet edilip, başından geçenleri anlatmasını sağlamanızı talep ederim.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!