Tarikatlarla protokol imzalayan Milli Eğitim Bakanı Tekin: Müfredat değişiyor

2024 bütçe görüşmelerinde tarikatlarla protokol imzaladığını açıklayan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, müfredat değişikliği çalışmalarına ilişkin, "Ana paradigmasından tutun, bize ait ve bizim değerlerimizle inşa edilmiş, bizim referans değerlerimizin ışığında oluşturulmuş bir eğitim sisteminin inşası için gerekli çalışmalarımızı tamamladık, yakın zamanda kamuoyuyla paylaşacağız inşallah" dedi.

featured

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ‘Öğretmenler Odası Buluşmaları’ kapsamında Ankara’da görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi.

Tekin, Bakanlık olarak deprem bölgesindeki eğitim süreçlerini yürütmek için tam bir seferberlik halinde çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. Bakanlık politikalarının karşılık bulabilmesi için öğretmenler başta olmak üzere diğer eğitim paydaşlarıyla her zaman istişare kültürüyle hareket ettiklerini vurgulayan Bakan Tekin, bu sayede birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

‘DİNAMİK BİR YAPIDA OLMALI’

Bakanlığın müfredat değişikliğini yakın zamanda kamuoyuna açıklayacaklarını dile getiren Tekin, “Müfredat, hızla değişen dünya koşulları, güncel gelişmeler göz önünde bulundurularak devamlı güncellenecek canlı ve dinamik bir yapıda olmalı.

‘BİZİM DEĞERLERİMİZLE…’

Ana paradigmasından tutun, bize ait ve bizim değerlerimizle inşa edilmiş, bizim referans değerlerimizin ışığında oluşturulmuş bir eğitim sisteminin inşası için gerekli çalışmalarımızı tamamladık, yakın zamanda kamuoyuyla paylaşacağız inşallah” diye konuştu.

TARİKATLARLA PROTOKOL İMZALADIĞINI AÇIKLAMIŞTI

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, TBMM Genel Kurulu’nda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2024 yılı bütçelerinin görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada bakanlığının 10 tarikat ve cemaatle protokolü olduğunu açıklamıştı.

Tekin, “Çok hoşunuza gidecek bir şey daha söyleyeceğim.” diyerek başladığı konuşmasında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bakın, Milli Eğitim Bakanlığı şu anda, 2023 yılı itibarıyla geçerli 2 bin 709 tane protokolümüz var. Bu protokollerden 1167 tanesi resmi kurumlarla. 550 tanesi STK’larla. 986 tanesi ise TEMA’dan Kızılay’a bir sürü STK’yla. Bunların içinde sizin ‘tarikat cemaat’ dediğiniz, bizim ‘STK’ dediğimiz yapılarla toplasanız 10 tane protokolümüz vardır. Ve ben bu protokollerle bize hizmet eden, destek olanlara da teşekkür ediyorum. Onlarla da protokol yapmaya devam edeceğiz. Çünkü onlar çocukların dağa çıkmasını engelliyor. Onlardan bunun için rahatsızsınız. Protokol yaptığımız bu sivil toplum örgütleri sizin çocukları dağa çıkarmanıza engel olduğu için çatlıyorsunuz. Ben o STK’larla protokol imzalamaya devam edeceğim. Çocuklarımın dağa çıkmaması için, sizin insan kaynağınıza insan yetiştirmemek için buradan devam edeceğim.”

 

Tarikatlarla protokol imzalayan Milli Eğitim Bakanı Tekin: Müfredat değişiyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Yorum

 1. 4 Şubat 2024, 12:16

  Sizin değerleriniz, laik, hukuk devleti değerleri değilse ;boşuna kaynaklarımız ziyan, olur ,gelecek kuşaklarımız bilimden, ulusal bilinçten yoksun kalır, Ülkemiz tarumar olur diye düşünmekteyim.

 2. 4 Şubat 2024, 10:32

  “Hızla değişen dünya koşulları” diye ukalalık yapmış ama değiştirmeye çalıştığı husus, laisizm ve sekülarizmden uzak, 1500 yıl öncesinin arap yarımadasının bedevi ahalisine göre oluşturulmuş çağdışı ve insani değerlerin hiçbirine sahip olmayan şeriat eğitim sistemi!? Tabii buna itiraz eden de yok!

 3. Paylaşmaya vadeniz yetmeyecek inşallah.

 4. Helal!Sizin referans değerleriniz bizim referans değerlerimizle uyuşmaz uyuşamaz.Biri Talim Terbiye Kurulu-Tevhidi Tedrisat devrim kanunu-akıl bilim mantık doğrusu-Türk Kültürü-Türklük Harsı-parasız eğitim ve karşısında sizin değerlerimiz dediğiniz şey.

 5. 3 Şubat 2024, 23:00

  Koyu Arap milliyetçiliği ne zaman bizim değerlerimiz oluyor?

 6. Sizin değil, Türk milletinin, Atatürk ‘ ün referans alındığı bir müfredat olmalıdır.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!