Tarikatta cinsel istismara uğrayan çocuğun gelinlikli fotoğrafı ortaya çıktı

İsmailağa Cemaati'ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.'nin 6 yaşında evlendirilmesi ve cinsel istismara maruz bırakılması Türkiye'nin gündemine oturmuştu. H.K.G.'nin 6 yaşında gelinlik giydirildiğini kanıtlayan fotoğraflar ortaya çıktı.

featured

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G. babasının kendisini 6 yaşındayken imam nikahıyla ‘evlendirdiğini’, çocukluğu boyunca her gün cinsel istismara uğradığını anlatarak şikâyetçi oldu. 6 yaşındayken 29 yaşındaki bir müritle imam nikahı kıyılan H.K.G. ifadesinde cinsel istismarın kendisine bir oyun gibi gösterildiğini anlatıyor.

Halk tv’de gazeteciler Timur Soykan ve Murat Ağırel’in katıldığı programda fotoğraflar ekrana gelirken gazeteciler sorular sordu.

Çocuğun 1998 yılında dünyaya geldiğini aktaran Soykan, babası Gümüşel’in tarikatın liderlerinden olduğunu söyledi ve şunları aktardı:

“Yusuf Ziya Gümüşel ve ailesinin oturduğu dairenin karşısında 29 yaşındaki tarikat mensubu Kadir İstekli oturuyor. Çocuk 6 yaşına geldiğinde ona bir gelinlik giydirip 29 yaşındaki adamla imam nikahı kıyıyorlar.

Kadir İstekli o çocuğu alıp fotoğraf sütüdyosuna götürüyorlar. Babası Kadir İstekli’nin yanına gönderiyor. Bunların hepsi iddianamede var. Çocuk yıllar sonra şikayetçi olacak biz onları anlatıyoruz.

Çocuk anlatıyor bir gün sonra beni Kadir’in evine gönderdiler orada istismara uğradım. Ve Kadir İstekli diyor ki; bu bir oyun, sen benim karımsın ben senin kocanım.”

 

Tarikatta cinsel istismara uğrayan çocuğun gelinlikli fotoğrafı ortaya çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    Allah kahretsin o çocuğu istismar edeni ettireni ve o çocuğa adalet sağlamayan sorumlu olan herkesi

  2. 2 ay önce

    Sapıklık.zalimlik.Allahin laneti azabı üzenlerine olsun.Türk adaleti de artık böyle çocuk istismarlarina daha can yakıcı ve dehşet verici cezalar verir umarım.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!