Tarikatta cinsel istismara uğrayan çocukla ilgili Aile Bakanlığı’ndan açıklama

Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını altı yaşındayken ‘evlendirdiği’ ve yıllarca cinsel istismara maruz kaldığı iddiasına ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan açıklama geldi.

featured

İsmailağa tarikatına  bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in, kızını 6 yaşında evlendirmesi ve yıllarca cinsel istismara maruz bırakması Türkiye gündemine oturdu. İstismar mağduru H.K.G.’nin evlendirildiği yaşta çekildiği öne sürülen fotoğraflara tepki yağdı. Türkiye’nin konuştuğu skandalla ilgili hükümet sessizliğini korurken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan açıklama geldi.

HUKUKSAL DESTEK VERİLECEK

Bazı basın yayın organlarında yer alan “H.K.G’nin 6 yaşındayken cinsel istismara maruz kaldığı” yönündeki haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak tarafımızdan, İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” iddiasıyla açılan davaya müdahil olunmuştur. Bakanlığımızca süreç yakından takip edilerek, bundan önce olduğu gibi ilerleyen dönemde de mağdura her türlü hukuksal destek verilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği”

Tarikatta cinsel istismara uğrayan çocukla ilgili Aile Bakanlığı’ndan açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!