Tarikattaki istismarı örtmek için Tunç Soyer’in eşi ile ilgili yalan uydurdular

Mert Armağan isimli trol, tarikatta çocuk istismarı skandalının ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer'i hedef aldı. Neptün Soyer'in Tunç Soyer ile evlendiğinde 14 yaşında olduğu iddiası kısa zamanda yalanlandı.

featured

Sosyal medyada paylaşılan gönderilerde, Neptün Soyer’in İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’le 14 yaşındayken evlendiği öne sürüldü.

Mert Armağan isimli sosyal medya trollü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer’i hedef gösterdi. Armağan, Neptün Soyer’in Tunç Soyer ile evlendiğinde 14 yaşında olduğunu iddia etti. Fakat kısa bir araştırma yapıldığında, Neptün Soyer’in evlendiğinde 22 yaşında olduğu görüldü.

İddiaların ortaya çıkmasına zemin hazırlayan Google aramalarında, Tunç Soyer ve Neptün Soyer’in evlilik tarihlerinin 1980 olduğu belirtiliyordu. Ancak aramalar kısa bir süre sonra güncellendi ve evlilik tarihi 1988 olarak değiştirildi. Bu değişikliğin ardından Neptün Soyer’in 22 yaşında evlendiği sonucuna da ulaşılıyor.

Tarikattaki istismarı örtmek için Tunç Soyer’in eşi ile ilgili yalan uydurdular

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!